Dowie vyměnil Crystal Palace za prvoligový Charlton

Ian Dowie byl dnes představen jako nový trenér fotbalistů Charltonu. Jen týden poté, co z rodinných důvodů rezignoval na místo v druholigovém Crystalu Palace, tak zamířil na lavičku dalšího londýnského klubu, tentokrát ale z nejvyšší soutěže. V Charltonu nahradí Alana Curbishleyho, který od mužstva po patnácti letech odešel.

Dowie vyměnil Crystal Palace za prvoligový Charlton
Svým přechodem ke konkurenci Dowie rozladil předsedu Crystalu Palace Simona Jordana. Jako hlavní důvod své rezignace totiž kouč minulý týden uvedl, že už ho unavuje neustálé cestování z Londýna do severovýchodní Anglie za rodinou.

Bývalý reprezentační útočník Severního Irska ale nyní své rozhodnutí obhajuje. "Musím si vydělávat na živobytí a musím zvážit všechny nabídky. Rodina byl problém, ale možná je čas na další výzvu," řekl novinářům Dowie.

V Crystalu Palace působil Dowie od prosince 2003 a s týmem dosáhl ve 123 zápasech 50 vítězství a 44 remíz. V uplynulé sezoně obsadilo mužstvo pod jeho vedením šesté místo, v baráži o Premier League ale neuspělo. Charlton skončil v první lize na 13. místě.

[ 30. 05. 2006 - ČTK / eFotbal.cz Foto: BBC ]