Bolton prohrál, komplikuje si boj o Ligu mistrů

Dva góly Jimmyho Floyd Hasselbainka a povedený závěr zápasu rozhodly v 31. kole anglické Premier League o vítězství Middlesbrough nad Boltonem. Domácí, které trápily sestupové starosti, si už zřejmě definitivně zajistili účast v příštím ročníku soutěže - v tabulce jsou už čtrnácti, ambiciózní Bolton ztratil tři body v honbě za Ligou mistrů.

Trenér Boltonu Sam Allardyce v těchto dnech vyhlásil, že případný posun Boltonu do nejlepší čtyřky by výrazně zvýšil jeho šance na to stát se po Svenu Göranu Erikssonovi novým koučem anglické reprezentace. Bolton ovšem po zápasu s Middlesbrough stále ztrácí na čtvrtý Tottenham tři body.

Hosté vedli od 4. minuty po gólu střelce týmu Giannakopulose. Hráče M´brough, kteří letos podávají velmi nevrovnané výkony, uklidnila v 8. minutě Hasselbainkem proměněná penalta po ruce O´Briena. Druhý gól přidal ještě do přestávky Australan Mark Viduka, jenž se v posledních zápasech prosazuje pravidelně. Zvýšení náskoku přinesl druhý gól Hasselbainka, který skóroval zblízka po pasu Francka Queudruea z vlastní poloviny. V 57. minutě ale snížil na 2:3 Jay Jay Okocha. Nigerijec sice neproměnil penaltu, ale z dorážky se nemýlil. V 81. minutě vyrovnal na 3:3 Džaidi, ale v samém závěru strhl vítězství na stranu domácích Parnaby.

Ve druhém nedělním zápase Charlton doma porazil Newcastle 3:1. Ve 23. minutě proměnil penaltu Darren Bent. Za deset minut bylo vyrovnáno - prosadil se Scott Parker, ale hned z následujícího útoku udeřilo na druhé straně. Za hlavu se chytal Lee Bowyer, který si dal vlastní gól. Pojistku přidal až v 89. minutě Jay Bothroyd.

Manchester United nedal na Old Trafford šanci Birminghamu a vrátil se zpět na druhou příčku. Jiří Jarošík i Martin Latka se do statistik zápasu zapsali jen žlutou kartou. Latka navíc fauloval protihráče před prvním gólem - už ve 2. minutě mohl střílet z trestného kopu z 25 metrů Ryan Giggs a střelu si do sítě srazil gólman Taylor. Za dvanáct minut to už bylo 2:0, prosadil se opět Giggs. Definitivní pojistku přidal v 83. minutě Wayne Rooney.

Sobota: Liverpool o deseti přehrál Everton

Už v sobotu předvedl Liverpool na Anfield Road heroický výkon, když navzdory vyloučení kapitána Gerrarda v 18. minutě zvítězil nad Evertonem 3:1.

Záložník Gerrard musel opustit hřiště po faulu a následných protestech, ale Liverpool poté přidal na obrátkách a po zásluze Everton přehrál. O první gól utkání se postaral obránce Neville, který se trefil do vlastní sítě v nastaveném čase první půle, druhou branku domácích zařídil dvě minuty po změně stran Luis García. V 61. minutě se Everton dostal zpět do zápasu, když přesně hlavičkoval Cahill. Jeho ofenzívní snažení však uťal van der Meyde, který za faul loktem uviděl v 73. minutě červenou kartu. O konečném skóre rozhodl šest minut před koncem Kewell, střílející ze dvaceti metrů.

Drogbovy góly přinesly Chelsea vítězství nad Manchesterem City

Čtrnáctou výhru v této sezoně si připsala Chelsea, když zdolala doma Manchester City 2:0. Největší zásluhu na jejím triumfu měl Drogba, který vstřelil oba góly úřadujícího šampiona.

Chelsea měla celý zápas převahu, která se projevila na začátku čtvrté desetiminutovky, kdy se dvakrát trefil Drogba. Druhý zásah byl přitom diskutabilní, neboť útočník z Pobřeží slonoviny si pomohl rukou. Zmíněná trefa rozčílila obránce Manchesteru City Sylvaina Distina natolik, že těsně před přestávkou uviděl za své protesty červenou kartu. Do elitní pětky pronikl v sobotu Blackburn, který porazil doma Sunderland 1:0. Nováček z Wiganu trochu překvapivě prohrál doma s West Hamem 1:2. Poslední Sunderland má na poslední příčce stále tristní bilanci - v celé sezóně získal jen deset bodů, tentokrát prohrál doma s Blackburnem.

Výsledky - 31. kolo:

Manchester United - Birmingham 3:0 (2. vl. gól Taylor, 15. Giggs, 83. Rooney)
Charlton - Newcastle 3:1 (23 z pen. Bent, 37. vl. gól Bowyer, 89. Bothroyd - 35. Parker)
Middlesbrough - Bolton 4:3 (8. a 47. Hasselbaink, 30. Viduka, 90. Parnaby - 4. Giannakopulos, 58. Okocha, 81. Džaidi)
Liverpool - Everton 3:1 (45. vlastní P. Neville, 47. Luis García, 84. Kewell - 61. Cahill)
Aston Villa - Fulham 0:0
Chelsea - Manchester City 2:0 (30. a 33. Drogba)
Sunderland - Blackburn 0:1 (15. Reid)
Wigan - West Ham 1:2 (45. McCulloch - 52. Harewood, 90.+1 Reo-Coker)