Liverpool porazil v deseti mužích Everton

Liverpool předvedl v 31. kole Premier League heroický výkon, když navzdory vyloučení kapitána Gerrarda v 18. minutě zvítězil doma nad Evertonem 3:1.

Záložník Gerrard musel opustit hřiště po faulu a následných protestech, ale Liverpool poté přidal na obrátkách a po zásluze Everton přehrál. O první gól utkání se postaral obránce Neville, který se trefil do vlastní sítě v nastaveném čase první půle, a druhou branku domácích zařídil dvě minuty po změně stran Luis García.

V 61. minutě se Everton dostal zpět do zápasu, když přesně hlavičkoval Cahill, ale jeho ofenzívní snažení uťal van der Meyde, který za faul loktem uviděl v 73. minutě červenou kartu. O skóre utkání tak rozhodl šest minut před koncem Kewell, střílející ze dvaceti metrů.

Tři body pomohly Liverpoolu dostat se na druhou příčku. Na vedoucí Chelsea ztrácí 11 bodů, od třetího Manchesteru United ho dělí jeden.

Dva Drogbovy góly přinesly Chelsea vítězství nad Manchesterem City

Čtrnáctou výhru v této sezoně si připsala Chelsea, když zdolala doma Manchester City 2:0. Největší zásluhu na jejím triumfu měl Drogba, který vstřelil oba góly úřadujícího šampiona.

Chelsea měla celý zápas převahu, která se projevila na začátku čtvrté desetiminutovky, kdy se dvakrát trefil Drogba. Druhý zásah byl přitom diskutabilní, neboť útočník z Pobřeží slonoviny si pomohl rukou. Zmíněná trefa rozčílila obránce Manchesteru City Sylvaina Distina natolik, že těsně před přestávkou uviděl za své protesty červenou kartu.

Chelsea, jež minulý týden podlehla Fulhamu, vede tabulku o 14 bodů před druhým Liverpoolem. Tým z města Beatles se vyšvihl před Manchester United, ten na něj však ztrácí jediný bod a má tři zápasy k dobru. Do elitní pětky pronikl v sobotu Blackburn, který porazil doma Sunderland 1:0.

Výsledek - 31. kolo:

Liverpool - Everton 3:1 (45. vlastní P. Neville, 47. Luis García, 84. Kewell - 61. Cahill)
Aston Villa - Fulham 0:0
Chelsea - Manchester City 2:0 (30. a 33. Drogba)
Sunderland - Blackburn 0:1 (15. Reid)
Wigan - West Ham 1:2 (45. McCulloch - 52. Harewood, 90.+1 Reo-Coker)