Souhrn 34. kola Premier League

Arsenal přišel o reálnou naději na triumf v anglické lize. Ve šlágru 34. kola prohrál na hřišti vedoucího Manchesteru United 1:2 a čtyři kola před koncem soutěže ztrácí na první místo již devět bodů. Boj o titul se tak zúžil na Manchester a Chelsea, která ztrácí pět bodů.

Everton ztratil další body v boji o čtvrtou příčku zajišťující postup do Ligy mistrů, když pouze remizoval s Birminghamem 1:1. Nedařilo se ani šestému Portsmouthu, který si rozdělil body s Newcastlem. Krok k záchraně naopak udělal Bolton, jenž doma porazil West Ham United 1:0.

Čech při návratu inkasoval v nastavení

Petr Čech prožil v utkání proti Wiganu smolný návrat do branky Chelsea, v níž stál naposledy 1. března. Český gólman inkasoval ve druhé minutě nastavení a po remíze 1:1 ztrácí Chelsea čtyři kola před koncem Premier League na druhém místě tabulky na vedoucí Manchester United pět bodů.

Chelsea - Wigan Athletic 1:1 (0:0)
Branky: 55. Essien - 90+2. Heskey. Rozhodčí: Marriner. ŽK: Koumas, Valencia (oba Wigan). Diváci: 40 487.

Chelsea: Čech - Belletti, Bridge, Terry, Essien - Alex, Ballack, Obi (90. Ševčenko), Malouda (46. J. Cole) - Anelka, Kalou.
Wigan: Kirkland - Boyce, Kilbane, Melchiot, Scharner - Taylor (79. King), Skoko (56. Koumas), Valencia, Palacios - Bent (64. Sibierski), Heskey.

Reportáž ze zápasu zde.

United otočili šlágr kola

Arsenal se sice v duelu s United dostal ve 48. minutě do vedení zásluhou Emmanuela Adebayora, ale Rudí ďáblové už za šest minut srovnali, když se z penalty prosadil jejich nejlepší střelec Cristiano Ronaldo. V 72. minutě pak utkání rozhodl Owen Hargreaves.

Manchester United - Arsenal 2:1 (0:0)
Branky: 54. Cristiano Ronaldo z pen., 72. Hargreaves - 48. Adebayor. Rozhodčí: Webb. ŽK: Brown, Carrick - Van Persie, Gallas, Lehmann, Hleb, Adebayor, Hoyte. Diváci: 75 985.

Manchester United: Van der Sar - Ferdinand, Brown, Evra, Pique - Carrick, Scholes (55. Anderson), Hargreaves (89. Giggs), Cristiano Ronaldo - Rooney, Či-song (55. Tévez).
Arsenal: Lehmann - Gallas, Toure (85. Hoyte), Eboue (61. Walcott), Clichy - Gilberto Silva, Hleb, Fabregas, Song Billong - Adebayor, Van Persie (76. Bendtner).

Gerrard dotáhl Liverpool k výhře nad Blackburnem

Liverpool si po postupu do semifinále Ligy mistrů připsal úspěch také v anglické lize, když doma zdolal Blackburn 3:1. Střelecky se prosadily obě největší ofenzivní hvězdy domácích Steven Gerrard a Fernando Torres, kteří dohromady letos nastříleli již 33 branek.

Liverpool - Blackburn Rovers 3:1 (0:0)
Branky: 60. Gerrard, 82. Torres, 90. Voronin - 90.+2 Santa Cruz. Rozhodčí: Wiley. ŽK: Škrtel (Liverpool). Diváci: 43 283.

Liverpool: Reina - Carragher, Aurelio, Arbeloa, Škrtel - Gerrard, Alonso (88. Riise), Leiva, Kuijt - Torres (85. Voronin), Babel (59. Benayoun).
Blackburn: Friedel - Warnock, Nelsen, Samba, Reid - Pedersen (73. McCarthy), Vogel (73. Dunn), Emerton, Bentley - Roberts, Santa Cruz.

Berger nahrál po šestý gól Aston Villy

Fotbalisté již jasně sestupujícího Derby County si museli vytrpět domácí debakl s Aston Villou 0:6. Za hosty, bojující o účast v Poháru UEFA, nastoupil na závěrečných deset minut Patrik Berger. Za stavu 5:0 se hned aktivně zapojil do útočné smršti svého týmu a přihrál na závěrečný gól Harewoodovi.

Derby County - Aston Villa 0:6 (0:3)
Branky: 24. Young, 26. Carew, 36. Petrov, 58. Barry, 76. Agbonlahor, 85. Harewood. Rozhodčí: Stroud. Bez karet. Diváci: 33 036.

Derby: Carroll - Mears, Moore (54. Leacock), Todd (54. Earnshaw), Stubbs - Savage, Lewis, Ghaly, Jones (59. McEveley) - Miller, Villa.
Aston Villa: Carson - Mellberg, Knight, Laursen, Bouma - Petrov, Barry (80. Salifou), Reo-Coker, Carew (73. Harewood) - Young (80. Berger), Agbonlahor.

Readingu stále hrozí sestup

Méně důvodů k radosti měl Marek Matějovský, jenž nastoupil v základní sestavě Readingu. Ten doma podlehl Fulhamu 0:2 a nyní má pouze tříbodový náskok na sestupové příčky. Fulham vyhrál venku poprvé po téměř dvou letech a na předposledním místě tabulky není jeho pozice ještě ztracená.

Reading - Fulham 0:2 (0:1)
Branky: 24. McBride, 90. Nevland. Rozhodčí: Foy. ŽK: Stalteri (Fulham). Diváci: 24 112.

Reading: Hahnemann - Shorey, Ingimarsson, Rosenior, Bikey - Harper, Hunt, Oster (60. Little), Matějovský (77. Cissé) - Doyle, Long (60. Kitson).
Fulham: Keller - Konchesky, Hughes, Stalteri, Hangeland - Bullard, Murphy (90. Andreasen), Davies, Dempsey (85. Bocanegra) - Healy (83. Nevland), McBride.

V brance Tottenhamu se opět objevil Černý

Podruhé za sebou dostal příležitost v brance Tottenhamu Radek Černý. V častém ohrožení byl především ve druhém poločase, kdy hosté z Middlesbrough domácí obranu notně zaměstnávali. Odčinit vlastní gól Groundse z prvního poločasu se podařilo Downingovi v 69. minutě, kdy Černý neměl na jeho tečovanou střelu nárok. Hosté byli až do konce aktivnější a několik střel minulo Černého branku jen těsně.

Tottenham Hotspur - Middlesbrough 1:1 (1:0)
Branky: 27. Grounds vlastní - 69. Downing. Rozhodčí: Halsey. ŽK: Pogatetz, Arca, Young (všichni Middlesbrough). Diváci: 36 092.

Tottenham: Černý - Woodgate, Dawson, Chimbonda (70. Gilberto), Hutton - Jenas, Malbranque (60. Huddlestone), Zokora, Lennon (75. Bent) - Keane, Berbatov.
Middlesbrough: Schwarzer - Young, Pogatetz, Wheater, Grounds (64. Johnson) - O'Neil (74. Sanli), Arca (67. Rochemback), Boateng, Downing - Aliadiere, Alves.

Bolton živí naděje na záchranu

Tři důležité body vystřelil Boltonu v duelu s West Hamem Kevin Davies. Wanderers se přitom mohli prosadit i vícekrát, jenže dvě Daviesovy hlavičky zlikvidovali obránci Hammers na brankové čáře a pokus El-Hadjiho Dioufa neplatil kvůli ofsajdu. Davies se nakonec prosadil krátce po přestávce po chybě hostujícího Jonathana Spectora.

Bolton Wanderers - West Ham United 1:0 (0:0)
Branka: 46. Davies. Rozhodčí: Walton. ŽK: Davies - Pantsil. Diváci: 23 043.

Bolton: Al Habsí - Samuel, A. O'Brien, Steinsson, Cahill - Taylor, Nolan, McCann, Campo - Davies, Diouf.
West Ham: Green - Upson, McCartney, Ferdinand (4. Pantsil), Spector - Mullins, Parker, Collison (50. Cole), Ashton - Zamora (66. Sears), Boa Morte.

Evertonu se vzdaluje čtvrtá příčka

Volný přímý kop Maura Zarateho zajistil Birminghamu bod v duelu s Evertonem. Předtím se marně pokoušeli vyrovnat například Liam Ridgewell, který z pěti metrů přestřelil branku, nebo Cameron Jerome, jehož hlavička trefila břevno. Everton se dostal do vedení zásluhou Joleona Lescotta v 77. minutě poté, jeho gólman Tim Howard senzačně zneškodnil střelu Radhiho Jaidiho.

Birmingham City - Everton 1:1 (0:0)
Branky: 82. Zarate - 77. Lescott. Rozhodčí: Bennett. ŽK: Nafti - Carsley. Diváci: 25 923.

Birmingham City: Maik Taylor - Ridgewell, Murphy, Kelly, Jaidi - McSheffrey, Nafti, Larsson (24. Jerome), Muamba - McFadden (76. Zarate), Forssell (46. O'Connor).
Everton: Howard - Lescott, Hibbert, Neville, Baines - Jagielka, Carsley, Pienaar (64. Anichebe), Fernandes - Johnson, Yakubu.

Dramatickou desetiminutovku vyhrál Manchester City

Velké drama se odehrálo v posledních deseti minutách utkání mezi Sunderlandem a Manchesterem City, kde se nakonec radovali z vítězství 2:1 hosté. V 79. minutě se nejprve díky pokutovému kopu prosadil Elano, jenže už za tři minuty Sunderland vyrovnal, když se do černého trefil Dean Whitehead. Osud zápasu nicméně vzal na svá bedra Darius Vassell, jenž v 87. minutě poslal balon do růžku branky Craiga Gordona.

Sunderland - Manchester City 1:2 (0:0)
Branky: 82. Whitehead - 79. Elano z pen., 87. Vassell. Rozhodčí: Riley. ŽK: Whitehead, Bardsley, Nosworthy - Fernandes, Čorluka. Diváci: 25 923.

Sunderland: Gordon - Nosworthy, Collins, Bardsley, Evans - Reid, Whitehead, Chopra (79. O'Donovan), Richardson (46. Leadbitter) - Murphy (62. Edwards), Jones.
Manchester City: Hart - Dunne, Ball, Jihai, Čorluka - Petrov, Ireland (58. Sturridge, 83. Vassell), Elano (89. Hamann), Johnson - Fernandes Gelson, Mwaruwari.

Baroš se nedostal ani na lavičku

V bezbrankovém večerním utkání mezi Portsmouthem a Newcastlem se ani na lavičce náhradníků domácího celku neobjevil český útočník Milan Baroš. Jeho tým nadále ztrácí na pátý Everton čtyři body.

Portsmouth - Newcastle 0:0
Rozhodčí: Dowd. ŽK: Johnson - Barton. Diváci: 20 507.

Portsmouth: James - Johnson, Campbell, Distin, Hreidarsson - Diop, Davis, Muntari, Kranjčar - Defoe, Kanu (75. Nugent)
Newcastle: Harper - Beye, Faye, Taylor, Jose Enrique - Geremi, Butt, Barton, Owen - Viduka (82. Smith), Martins.