Chelsea porazila Arsenal a je už druhá

Chelsea bez zraněného brankáře Petra Čecha porazila v londýnském derby Arsenal 2:1 a sesadila ho z druhého místa v tabulce. Na vedoucí Manchester United, který v dalším šlágru anglické ligy porazil Liverpool 3:0, ztrácí pět bodů. "Kanonýři" jsou třetí o bod za Chelsea.

Pětadvacetiletý Čech v sestavě Chelsea opět chyběl kvůli zranění kotníku, které si přivodil před téměř třemi týdny před duelem osmifinále Ligy mistrů s Olympiakosem Pireus. Arsenal se zase musel obejít bez českého záložníka Tomáše Rosického, kterého trápí dlouhodobé svalové zranění.

První poločas svižného utkání na Stamford Bridge skončil bez branek, přestože oba týmy měly několik šancí. Ta největší v podání Williama Gallase však skončila na tyči.

Skóre se měnilo až po přestávce. V 59. minutě se po Fabregasově rohu trefil k bližší tyči Bacary Sagna. Pro francouzského obránce to byl první gól v dresu Arsenalu. Dlouho se z něj však neradoval, protože v 72. minutě si zranil kotník a musel střídat.

Krátce po Sagnově odchodu ze hřiště bylo vyrovnáno. Po přiťuknutí Franka Lamparda se ranou z hranice vápna prosadil Didier Drogba. Střelec Pobřeží slonoviny se navíc o pět minut později stal hrdinou utkání, když dal druhý gól, a velkou měrou se zasloužil o to, že Chelsea díky výhře udržela neporazitelnost na vlastním stadionu. Na Stamford Bridge neprohrála už 77 zápasů. Naopak Arsenal udržel nelichotivou sérii a popáté za sebou v Premier League nevyhrál. V předchozích zápasech si však alespoň připsal body za čtyři remízy.