Premier League: Arsenal přišel o body i o Eduarda

Po remíze 2:2 na hřišti Birminghamu se zúžil náskok Arsenalu na čele anglické Premier League z pěti bodů na tři. Druhý Manchester United totiž na půdě Newcastlu nezaváhal a svého soupeře deklasoval vysoko 5:1. Dvěma brankami k výhře přispěli Christiano Ronaldo a Wayne Rooney.

Birmingham šel v divácky zajímavém utkání do vedení ve 28. minutě zásluhou McFaddena. Hostům ale stačilo ve druhé polovině zápasu pouhých pět minut na to, aby skóre otočili ve svůj prospěch. Obě trefy si připsal na své konto Walcott. Domácím se ale podařilo vyrovnat. V 90. minutě Arsenal fauloval ve vlastním pokutovém území a střelec první branky McFadden z penalty pohodlně srovnal na konečných 2:2. Zápas byl poznamenán zraněním hostujícího útočníka Eduarda, kterého už ve 3. minutě zákeřně fauloval birminghamský obránce Taylor.

Chorvatský reprezentant bude mimo hru minimálně do konce sezony, vynechá i nadcházející evropský šampionát a není vůbec jisté, zda ještě někdy bude moci naskočit do soutěžního zápasu. "Nechápu, co takový hráč vůbec dělal na trávníku. Zákrok byl strašlivý a tenhle chlápek by už nikdy neměl hrát fotbal," nebral si servítky po utkání kouč Arsenalu Arsene Wenger. Pak se ale za svůj ukvapený výrok omluvil a řekl, že jednal pod emocemi: "Bylo to z mé strany unáhlené, všichni jsme z toho byli zdrcení."

Liverpool začal doma proti Middlesbrough pasivně a byl zaskočen útočnou snahou hostů. Jejich snaha byla záhy odměněna. V deváté minutě se totiž trefil Sanli. Pak se ale ke slovu přihlásili domácí. Konkrétně to byl Fernando Torres, kdo otočil dvěma brankami v rozmezí jedné minuty skóre. Druhý poločas patřil Liverpoolu, který byl nebezpečnější. Domácí po tlaku vstřelili v 61. minutě třetí gól a byl to znovu Torres, který si tak připsal cenný hattrick. Hráči Middlesbrough zápas zdramatizovali v 83. minutě po brance Downinga, další branka ale nepadla. "Je skvělé mít takového hráče, jakým je Fernando (Torres). Je prostě neuvěřitelný. Myslím si, že odehrál vynikající zápas už minule proti Interu, ale teď proti Boro zahrál ještě mnohem lépe. Je to jeho druhý hattrick v sezoně a to je dobré pro něj i pro nás jako tým," chválil svého spoluhráče Torrese kolega z útoku Dirk Kuyt.

Manchester United jel na půdu Newcastlu jako favorit. A samotný zápas potvrdil papírové předpoklady. Rooney otevřel skóre zápasu, do poločasu přidal druhou branku hostující Ronaldo. Ve druhém poločasu měli hráči United velkou převahu, kterou přetavili v další tři přesné zásahy. Nejprve zvýšil Ronaldo, další gól přidal Rooney. Pak sice domácí Faye snížil na 1:4, poslední slovo měli ale opět hosté. Konkrétně Louis Saha, který v 90. minutě upravil na konečných 5:1. "V závěru už se mohlo stát cokoliv. Bylo to pro hráče náročné po psychické stránce, navíc když Manchester hrál výtečný fotbal. Porážka 1:5 je ale možná až moc krutá. V prvním poločase jsme udělali dvě chyby a soupeř obě potrestal. Pak už vládl na hřišti jen on," nechal se po utkání slyšet trenér poražených Kevin Keegan.

[ 26.2.2008 - eFotbal.cz l Foto : ČTK ]