Reading i s Matějovským podlehl Aston Ville

[b]Aktualizováno.[/b] V prvním nedělním utkání 27. kola Premier League se proti sobě postavily týmy Readingu a Aston Villy. Zatímco Aston Villa tento rok bojuje o účast v pohárové Evropě, Reading s Markem Matějovským v sestavě se nečekaně potácí na dně ligové tabulky a před zápasem se pohyboval v sestupovém pásmu. Nakonec se radovala Aston Villa a Reading bude mít ještě mnoho práce, aby se v lize zachránil.

Utkání začalo mírnou převahou hostí, která s postupujícím časem stále narůstala. Do několika slibných šancí se dostal Reo-Coker i obr v útoku Villy, Carew. Tlak nakonec vyvrcholil penaltou, kterou ale ve 33. minutě Barry doslova zahodil. Přesto se hosté dočkali, když v poslední minutě prvního poločasu poslal Villu do vedení Young.

Ve druhém poločase pokračoval tlak hostujícího celku a Readingu se nedařilo. Marek Matějovský odehrál celý zápas, ale do statistik se zapsal pouze žlutou kartou. Domácím nepomohlo ani dvojité střídání a v 83. minutě inkasovali podruhé z kopačky střídajícího Harewooda. Hosté v klidu pohlídali vedení a pouze ve třetí minutě nastavení dokázal snížit na 1:2 domácí Shorey.

Hráči Blackburnu zdolali 4:1 Bolton, dvě branky domácích vstřelil z penalt Benni McCarthy.