Souhrn 27. kola Premier League

Lídr anglické Premier League Arsenal remizoval ve 27. kole na půdě Birminghamu 2:2. Toho využil druhý Manchester United, který zvítězil jednoznačně na hřišti Newcastlu 5:1 a na vedoucí Kanonýry ztrácí tři body. Dvěma brankami k výhře přispěli Christiano Ronaldo a Wayne Rooney.

Arsenalu se ztenčil náskok

Fotbalisté Arsenalu šli do utkání v Birminghamu s pětibodovým náskokem na druhý Manchester United. A dlouho to vypadalo, že i po odehraném kole se toho na čele tabulky mnoho nezmění.

Domácí Birmingham šel sice do vedení, hosté ale ve druhé půli v rozmezí pěti minut otočili díky dvěma brankám Walcotta skóre ve svůj prospěch. Domácí však vyrovnali v 90. minutě, když Fadden, střelec prvního gólu, proměnil penaltu. Díky výhře United tak Arsenal vede už jen o tři body.

Birmingham - Arsenal 2:2 (1:0)
Branky: 28. James McFadden, 90. James McFadden (pen.) - 50. a 55. Theo Walcott. Rozhodčí: Dean. ŽK: 90. Gael Clichy. Diváci: 27195.

Birmingham: Maik Taylor, Martin Taylor, Liam Ridgewell, David Murphy, Stephen Kelly, Damien Johnson, Olivier Narcisse Kapo (59. Mauro Matias Zarate), Sebastian Larsson (66. Mehdi Nafti), Fabrice Muamba, James McFadden, Mikael Forssell (15. Stuart Parnaby).
Arsenal: Manuel Almunia, William Gallas, Philippe Senderos, Gael Clichy, Bacary Sagna, Alexander Hleb (89. Gilberto Silva), Francesc Fabregas, Mathieu Flamini, Emmanuel Adebayor, Da Silva Eduardo (8. Nicklas Bendtner), Theo Walcott (89. Neves Pereira Denilson).

Derby County opět poraženo

Poslední tým Premier League Derby County na stadionu soupeře opět nezvítězil. Wigan díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase získal po výhře 2:0 všechny tři body.

Zápas nebyl pro oko diváka příliš pohledný, obě mužstva se soustředila především na defenzívu. Skóre otevřel v 60. minutě hostující Scharner, o necelých patnáct minut později rozhodl o výhře Wiganu Luis Valencia.

Wigan – Derby County 2:0 (0:0)
Branky: 60. Paul Scharner, 84. Antonio Luis Valencia. Rozhodčí: Wiley. ŽK: 88. Craig Fagan (Derby). Diváci: 20176.

Wigan: Chris Kirkland, Emmerson Boyce, Mario Melchiot, Erik Edman, Paul Scharner, Michael Brown, Kevin Kilbane, Antonio Luis Valencia, Wilson Palacios, Marlon King (85. Antoine Sibierski), Emile Heskey.
Derby County: Roy Carroll, Darren Moore, Alan Stubbs, Dean Leacock (46. Andy Todd), James McEveley, Stephen Pearson (57. Emanuel Alejandro Villa), Robbie Savage, Hossam Ghaly (62. Mile Sterjovski), Giles Barnes, Kenny Miller, Craig Fagan.

Baroš opět bez gólu

Portsmouth, za který nastupuje i český reprezentační útočník Milan Baroš, porazil na vlastním hřišti tým Sunderlandu. Hosté byli prakticky po celý zápas neviditelní, nedostávali se do zakončení a zaslouženě domácím Pompeys podlehli.

Za Portsmouth nastoupil od začátku utkání Baroš, který se ale ani ve čtvrtém utkání nedokázal střelecky prosadit. Za něj to tak musel udělat v 69. minutě Jermain Defoe, který z penalty vstřelil jedinou branku utkání.

Portsmouth – Sunderland 1:0 (0:0)
Branky: 69. Jermain Defoe (pen.). Rozhodčí: Dowd. ŽK: 38. Glen Johnson (Portsmouth). Diváci: 20139.

Portsmouth: David James, Sol Campbell, Hermann Hreidarsson, Sylvain Distin, Glen Johnson, Papa Bouba Diop, Sulley Ali Muntari, Niko Kranjcar, Lassana Diarra, Jermain Defoe, Milan Baros (64. Nwankwo Kanu).
Sunderland: Craig Gordon, Nyron Nosworthy, Danny Collins, Phillip Bardsley, Jonathan Evans, Dickson Etuhu, Andy Reid (70. Michael Chopra), Dean Whitehead, Grant Leadbitter (79. Dwight Yorke), Daryl Murphy (84. Rade Prica), Kenwyne Jones.

West Ham vybojoval výhru těsně před koncem

Na hřišti předposledního Fulhamu se představil West Ham, který se pohybuje ve středu tabulky. Papírové předpoklady slibovaly nepříliš atraktivní duel, opak byl však pravdou.

Oba týmy se snažili o útočení, skórovat se ale podařilo jen jednomu z nich. Byli to fotbalisté hostujícího týmu, kteří se nakonec radovali ze zisku tří bodů. V 87. minutě se trefil Solano.

Fulham – West Ham 0:1 (0:0)
Branky: 14. Danny Murphy, 20. Brede Hangeland, 28. Leon Andreasen - 87. Nolberto Albino Todco Solano. Rozhodčí: Webb. ŽK: 14. Danny Murphy, 20. Brede Hangeland (Fulham). ČK: 88. Leon Andreasen. Diváci: 25280.

Fulham: Antti Niemi, Paul Konchesky, Aaron Hughes, Paul Stalteri, Brede Hangeland, Leon Andreasen, Jimmy Bullard, Danny Murphy, Clint Dempsey (76. Eddie Johnson), Brian McBride, Diomansy Kamara.
West Ham: Robert Green, Lucas Neill, Matthew Upson, George McCartney, Anton Ferdinand, Hayden Mullins, Fredrik Ljungberg (90. Jonathan Spector), Mark Noble, Julien Faubert (63. Nolberto Albino Todco Solano), Luis Boa Morte, Carlton Cole (80. Dean Ashton).

V přestřelce šťastnější Liverpool

Middlesbrough začalo proti domácímu Liverpoolu překvapivě velice aktivně. Odměnou byla hostům úvodní branka, která přišla už v deváté minutě. Pak se ale ke slovu přihlásili výborně hrající domácí. Konkrétně to byl Fernando Torres, kdo otočil dvěma brankami v rozmezí jedné minuty skóre.

Druhý poločas patřil Liverpoolu, který byl nebezpečnější. Domácí po tlaku vstřelili v 61. minutě třetí gól a byl to znovu Torres, který si tak připsal cenný hattrick. Hráči Middlesbrough zápas zdramatizovali v 83. minutě po brance Downinga, další branka ale nepadla.

Liverpool – Middlesbrough 3:2 (2:1)
Branky: 28., 29. a 61. Fernando Jose Sanz Torres - 9. Tuncay Sanli, 83. Stewart Downing. Rozhodčí: Mason. ŽK: 54. Jose Manuel Paez Reina 79. Steve Finnan - 34. Jeremie Aliadiere, 35. Tuncay Sanli, 53. David Wheater, 63. Fabio Rochemback, 90. Luke Young. ČK: 85. Jeremie Aliadiere. Diváci: 43612.

Liverpool: Jose Manuel Paez Reina, Sami Hyypia, Steve Finnan, Fabio Aurelio, Alvaro Coca Arbeloa, Steven Gerrard, Javier Alejandro Mascherano, Leiva Pezzini Lucas, Dirk Kuyt (73. John Arne Riise), Fernando Jose Sanz Torres (90. Peter Crouch), Ryan Babel (62. Yossi Benayoun).
Middlesbrough: Mark Schwarzer, Luke Young, Emanuel Pogatetz, David Wheater, Jonathan Grounds, Gary O'Neil (59. Hossam Mido), Julio Arca, Fabio Rochemback, Stewart Downing, Jeremie Aliadiere, Tuncay Sanli (69. Afonso Alves).

Manchester nasázel pět gólů

Využít zaváhání Arsenalu. To byl hlavní cíl fotbalistů Manchesteru United, kteří se v sobotu představili na hřišti Newcastlu. A udělali pro to maximum. Nejvíce byli na hřišti vidět Cristiano Ronaldo a Waynem Rooneym, kteří se shodně postarali o dvě branky.

Druhý jmenovaný otevřel skóre, Ronaldo do poločasu zvýšil na 2:0. Ve druhém poločasu měli hráči United velkou převahu, kterou přetavili v další tři přesné zásahy. Nejprve zvýšil Ronaldo, další gól přidal Rooney. Pak sice domácí Faye snížil na 1:4, poslední slovo měli ale opět hosté. Konkrétně Louis Saha, který v 90. minutě upravil na konečných 5:1.

Newcastle – Manchester United 1:5 (0:2)
Branky: 79. Abdoulaye Faye - 25. a 80. Wayne Rooney, 45. a 56. Cristiano Ronaldo, 90. Louis Saha. Rozhodčí: Foy. ŽK: 27. Charles N'Zogbia, 30. Abdoulaye Faye, 35. Michael Owen, 74. Nicky Butt (Newcastle). Diváci: 52291.

Newcastle: Shay Given (46. Steve Harper), Steven Taylor, Habib Beye, Damien Duff, Nicky Butt, Abdoulaye Faye, James Milner (84. Geremi), Joey Barton (61. Andrew Carroll), Charles N'Zogbia, Alan Smith, Michael Owen.
Manchester United: Edwin Van der Sar, Rio Ferdinand, Wes Brown, Patrice Evra (46. John O'Shea), Nemanja Vidic (74. Paul Scholes), Michael Carrick, Darren Fletcher, Cristiano Ronaldo (67. Louis Saha), Luis Nani, Wayne Rooney, Carlos Alberto Tevez.

Everton vyhrál na Manchesteru City

Díky brankám Yakubua a Lescotta zvítězil Everon na půdě Manchesteru City a vrátil se na čtvrté místo.

Manchester City - Everton 0:2 (0:2)
Branky: 30. Yakubu, 38. Lescott; ŽK: Carsley; ČK: Petrov; Rozhodčí: Styles; Diváci: 41728.

Man City: Hart - Dunne, Ball, Onuoha, Richards - Hamann (46. Elano), Petrov, Ireland (68. Caicedo), Fernandes Gelson - Vassell (75. Castillo), Benjani Mwaruwari
Everton: Howard - Lescott, Hibbert, Neville, Yobo - Jagielka, Cahill, Carsley, Osman - Pienaar (56. Fernandes, 67. Johnson), Yakubu

Chelsea v přestřelce remizovala s Tottenhamem, Čech nechytal

Londýnské derby v Premier League mezi Chelsea a Tottenhamem skončilo osmigólovou přestřelkou, strhující zápas na White Hart Lane skončil 4:4.

Tottenham Hotspur - Chelsea 4:4 (1:2)
Branky: 11. Woodgate, 60. Berbatov, 76. Huddlestone, 88. R. Keane - 52. a 80. J. Cole, 3. Drogba, 20. Essien. Rozhodčí: Riley. ŽK: Keane, Huddlestone - J. Cole, A. Cole. Diváci: 36 178.

Tottenham: Robinson - Woodgate, King (68. Bent), Chimbonda, Hutton - Jenas (46. Huddlestone), Malbranque, Zokora, Lennon - Keane, Berbatov.
Chelsea: Cudicini - A. Cole, Terry, Carvalho, Ferreira (90. Ševčenko) - J. Cole (82. Ballack), Lampard, Essien, Makelele - Drogba, Kalou (71. Alex).