Souhrn 21. kola Premier League

Ani jeden z tří celků ze špice tabulky ve 21. kole nezaváhal. Vedoucí Arsenal doma porazil v pohodě West Ham 2:0 a potvrdil si dvoubodový náskok. Manchester United přehrál také doma Birmingham 1:0, nejvíce práce měla londýnská Chelsea, která v derby s Fulhamem musela dohánět vedení soupeře. Nakonec ale zvítězila 2:1. Naopak bodovou ztrátu zaznamenal Liverpool, který remizoval s Wiganem 1:1, a propadl se ze čtvrté na pátou příčku.

"Reds" ztratili body s Wiganem

Titus Bramble rozhodl v závěru utkání o překvapivé dělbě bodů mezi ambiciózním Liverpoolem a outsiderem z Wiganu. Bramble se trefil krásnou střelou ze šestnácti metrů poté, co se Stevenu Gerrardovi nepovedlo uklidit míč do bezpečí. První gól utkání dal ve 49. minutě Fernando Torres a poté se několikrát blýskl skvělými zákroky proti Gerrardovým pokusům brankář Chris Kirkland. Liverpool tak pomalu ztrácí naději na titul, od vedoucího Arsenalu ho dělí již 12 bodů.

Liverpool - Wigan Athletic 1:1 (0:0)
Branky: 49. Torres - 80. Bramble. Rozhodčí: Bennett. ŽK: Mascherano, Torres - Scharner. Diváci: 42 308.

Liverpool: Reina - Finnan, Arbeloa, Carragher, Aurelio - Pennant (86. Kuijt), Alonso, Mascherano (84. Crouch), Kewell (74. Benayoun), Gerrard - Torres.
Wigan: Kirkland - Melchiot, Scharner, Bramble, Kilbane - Valencia, Landzaat, Brown, Taylor (79. Koumas) - Heskey (84. Sibierski), Bent.

Manchester City jde na čtvrté místo

Manchester City se na úkor Liverpoolu posunul na čtvrté místo v tabuce, když vyhrál na hřišti Newcastlu United 2:0. Byli to přitom domácí, kdy do zápasu vstoupil aktivněji, jenže Habiba Beyeho, Charlese N'Zogbiu a Obafemiho Martinse vychytal brankář Joe Hart. City se navzdory převaze soupeře dostali do vedení zásluhou Elana. Hart poté zlikvidoval šanci střídajícího Michaela Owena, který nedotáhl do konce pěkné sólíčko. Konečnou podobu dal výsledku Gelson Fernandes.

Newcastle United - Manchester City 0:2 (0:1)
Branky: 38. Elano, 76. Gelson. Rozhodčí: Atkinson. ŽK: Elano, Vassell, Gelson (všichni Manchester City). Diváci: 50 956.

Newcastle: Given - Beye, Taylor, Cacapa, N'Zogbia - Milner, Butt, Faye (73. Emre), Duff (64. Jose Enrique) - Viduka, Martins (45. Owen).
Manchester: Hart - Onuoha, Richards, Dunne, Ball - Ireland (75. Gelson), Hamann, Elano (71. Etuhu), Čorluka, Petrov - Vassell (88. Bianchi).

Blackburn zdolal Sunderland

Proměněná penalta Benniho McCarthyho zajistila Blackburnu vítězství 1:0 nad oslabeným Sunderlandem, který naopak svůj trestný kop nevyužil. McCarthy poslal míč do levého dolního rohu soupeřovy branky poté, co Danny Higginbotham rukou zabránil střele Christophera Samby v cestě do sítě. Chvíli přetím přitom Sunderland zahodil pokutový kop, když Dean Whitehead pálil jen do brankáře Brada Friedela. Hosté šli ve druhém poločase do deseti, když druhou žlutou kartu inkasoval Dwight Yorke.

Blackburn Rovers - Sunderland 1:0 (0:0)
Branka: 57. McCarthy z pen. Rozhodčí: Styles. ŽK: Tugay, Emerton, Samba - Higginbotham, Wallace, Yorke, Collins. ČK: 71. Yorke (Sunderland). Diváci: 23 212.

Blackburn: Friedel - Emerton, Samba, Nelsen, Warnock - Bentley, Mokoena, Kerimoglu, Pedersen - Santa Cruz (45. Derbyshire), McCarthy.
Sunderland: Gordon - Whitehead, McShane, Higginbotham, Collins - Miller, Yorke, Richardson (82. Waghorn), Wallace (82. Cole) - Jones (45. Leadbitter), Murphy.

Bolton vyhrál v hodině dvanácté

Stelios Giannakopoulos zajistil Boltonu v nastaveném čase vítězství 1:0 nad posledním Derby County. To přitom ještě mělo šanci vyrovnat, ale nebezpečnou střelu Kennyho Millera několik vteřin před koncem zlikvidoval pozorný Jussi Jaaskelainen.

Bolton Wanderers - Derby County 1:0 (0:0)
Branka: 90. Giannakopoulos. Rozhodčí: Webb. ŽK: Davies, A. O'Brien - Fagan, Mears, Feilhaber. Diváci: 17 014.

Bolton: Jaaskelainen - J. O'Brien, Meite, A. O'Brien, Gardner - Davies (45. Wilhelmsson), Nolan (82. Giannakopoulos), Campo, Guthrie - Diouf, Anelka.
Derby: Price - Mears, Moore, Davis, McEveley (21. Johnson) - Teale (65. Macken), Fagan (85. Feilhaber), Oakley, Barnes, Lewis - Miller.

Chelsea derby zvládla

Po nepovedeném prvním poločase ze strany Chelsea přišel ve druhé půli mnohem lepší výkon, který navíc podpořily dva přesné zásahy z kopaček Kaloua a Ballacka. I proto se v prvním utkání Premier League v roce 2008 radovali z vítězství v londýnském derby fotbalisté Blues. Za Fulham se prosadil z penalty Murphy.

Fulham - Chelsea 1:2 (1:0)
Branky: 10. Murphy z pen. - 54. Kalou, 62. Ballack z pen.; ŽK: Stefanovič; Diváci: 25357

Fulham: Niemi - Bocanegra, Konchesky, Omozusi, Dejan Stefanovič - Moritz Volz (68. Ki-Hyeon), Davies, Davis (70. Smertin), Dempsey, Murphy - Diomansy Kamara (77. Healy)
Chelsea: Hilario - Alex, Belletti, Ben-Haim, Bridge - Ballack, J. Cole (90. Ferreira), Essien, Sidwell (46. Mikel) - Shaun Wright-Phillips (88. Pizarro), Kalou

Arsenal se udržel v čele

Hráči Arsenalu si na Nový rok udrželi dvoubodové vedení v čele tabulky Premier League, které získali díky sobotnímu klopýtnutí dosavadního lídra Manchesteru United na hřišti West Hamu. Arsenal právě tento londýnský tým v derby bez větších obtíží porazil 2:0. Za vítězstvím svěřence trenéra Arséna Wengera nasměroval chorvatský reprezentant brazilského původu Eduardo, jenž se prosadil na malém vápně už ve druhé minutě a skóroval potřetí ve dvou zápasech. Pojistku přidal ještě do poločasu po brejku Adebayor.

Arsenal - West Ham 2:0 (2:0)
Branky: 2. Eduardo, 18. Adebayor; ŽK: Cole, McCartney, Noble; Diváci: 60102

Arsenal: Almunia - Clichy, Eboue (77. Hleb), Gallas, Hoyte - Toure, Fabregas, Flamini, Rosický (88. Diaby) - Adebayor, Eduardo (63. Walcott)
West Ham: Green - Ferdinand, McCartney, Neill, Pantsil - Spector, Upson, Ljungberg (37. Collison), Mullins (77. Kamara) - Noble, Cole (71. Ashton)

United stačila jediná branka

Po ztrátě z minulého kola už tentokrát dokázali hráči Manchesteru United bodovat naplno. Tři body svěřencům kouče Fergusona zajistil už v prvním poločase kanonýr Tevéz. Argentinský útočník však zápas nedohrál, v poločase odkulhal se zraněným kotníkem.

Manchester United - Birmingham 1:0 (1:0)
Branky: 25. Tevéz; ŽK: Brown - Ridgewell, Queudrue, Nafti, Palacios; Diváci: 75459

Man. United: Kuszczak - Evra (84. Brown), Ferdinand, O'Shea, Vidic - Anderson, Carrick, Nani, Park (75. Hargreaves), Ronaldo - Alberto Tevez (71. Saha)
Birmingham: Taylor - Jaidi, Kelly, Queudrue, Ridgewell - Larsson, McSheffrey (67. De Ridder), Muamba, Nafti (81. Palacios) - Jerome (67. Forssell), O'Connor

Everton uspěl v Middlesbrough

Dvěma gól ze druhého poločasu v rozmezí pěti minut rozhodli hráči Evertonuu o svém vítězství na půdě Middlesbrough. Jako první se prosadil Andrew Johnson, pojistku pro hosty přidal James McFadden.

Middlesbrough - Everton 0:2 (0:2)
Branky: 67. Johnson, 72. McFadden; ŽK: Carsley; Diváci: 27028

Middlesbrough: Schwarzer - Huth, Pogatetz, Woodgate, Young - Arca, Downing, O'Neil (73. Johnson), Rochemback (84. Cattermole) - Lee (59. Hutchinson), Sanli
Everton: Howard - Hibbert, Lescott, Neville, Valente - Carsley, Jagielka, Pienaar (90. Anichebe), Johnson - McFadden (80. Baines), Yakubu (87. Vaughan)

Portsmouth dokázal vyhrát v Readingu

Roli favorita potvrdil Portsmouth v Readingu, kde s přehledem zvítězil 2:0 a to ještě v samém úvodu nedal Kranjcar pokutový kop. V deváté minutě ale už domácí kapitulovali, úspěšným střelcem byl Campbell. Na konečných 2:0 upravil v druhé půli Utaka.

Reading - Portsmouth 0:2 (0:1)
Branky: 9. Campbell, 66. Utaka, ŽK: Murty, Cisse, Bikey - Hughes; ČK: 3. Sonko; Diváci: 24,084

Reading: Hahnemann - Ingimarsson, Murty, Shorey (71. De la Cruz), Sonko - Cisse, Convey (7. Bikey), Harper, Hunt - Doyle (83. Long), Kitson
Portsmouth: James - Campbell, Distin, Hreidarsson, Johnson - Diop, Hughes (83. Lauren), Kranjcar (89. Taylor), Muntari - Utaka, Mwaruwari (63. Kanu)

Tottenham narazil v Aston Ville

Tottenham, jenž bude v únoru soupeřem pražské Slavie v Poháru UEFA, prohrál na hřišti Aston Villy 1:2, když neuhlídal skandinávské duo Mellberg, Laursen. Jediný gól poražených vstřelil Defoe.

Aston Villa - Tottenham 2:1 (1:0)
Branky: 40. Mellberg, 85. Laursen - 79. Defoe; ŽK: Malbranque, Dawson, Zokora; Diváci: 41609

Aston Villa: Carson - Bouma (84. Maloney), Davies, Laursen, Mellberg - Barry, Petrov, Reo-Coker, Agbonlahor - Moore (74. Gardner), Young
Tottenham: Robinson - Zokora, Kaboul (57. O'Hara), Dawson, I Jong-pchjo - Jenas, Malbranque, Boateng (45. Huddlestone), Lennon (54. Keane) - Berbatov, Defoe