Chelsea otočila zápas s Fulhamem

[b]Aktualizováno.[/b] Po nepovedeném prvním poločasu ze strany Chelsea přišel ve druhé půli mnohem lepší výkon, který navíc podpořily dva přesné zásahy z kopaček Kaloua a Ballacka. I proto se v prvním utkání Premier League v roce 2008 radovali z vítězství v londýnském derby fotbalisté Blues.

Domácí hráči Fulhamu poprvé pod vedením nového kouče Roye Hodgsona vstoupili do zápasu dobře, dokázali se soupeři vyrovnat ve středu hřiště a po chvilce se dokonce ujali vedení.

To jim ale velmi lehce nabídl hlavní sudí, když po přifilmovaném pádu Moritze Volze v pokutovém území nařídil proti Blues přísnou penaltu, kterou s přehledem proměnil zkušený Danny Murphy.

Favorita obdržená branka zaskočila, dlouho se nemohl dostat do hry a když už přišla povedená akce, v zakončení střelci Chelsea selhali. I proto po prvním poločas skončil vedením domácích 1:0.

Ve druhém ale na hřiště bohužel pro domácí vběhl úplně jiný soupeř, než v úvodu. Hosté najednou šli za gólem mnohem intenzivněji a jejich snaha se vyplatila už v 54. minutě, kdy se po rohu prosadil hlavou Kalou.

A aby toho nebylo pro domácí málo, tak za dalších šest minut byl ve vápně faulován kapitán Chelsea Michael Ballack, který následně sám s přehledem pokutový kop proměnil a zajistil svému týmu vedení. To si pak už hosté zkušeně pohlídali a soupeře do ohrožení branky, kterou tentokrát hájil Henrique Hilario, nepustili.

Arsenal si po výhře nad West Hamem udržel dvoubodový náskok

Hráči Arsenalu si na Nový rok udrželi dvoubodové vedení v čele tabulky Premier League, které získali díky sobotnímu klopýtnutí dosavadního lídra Manchesteru United na hřišti West Hamu. Arsenal právě tento londýnský tým v derby bez větších obtíží porazil 2:0.

Za vítězstvím svěřence trenéra Arséna Wengera nasměroval chorvatský reprezentant brazilského původu Eduardo, jenž se prosadil na malém vápně už ve druhé minutě a skóroval potřetí ve dvou zápasech.

Pojistku přidal ještě do poločasu po brejku Adebayor a potvrdil tak pravidlo posledních měsíců, že pokud on skóruje, Arsenal neprohraje. Český reprezentační kapitán Tomáš Rosický odehrál téměř celý zápas, střídal těsně před koncem.

Z porážky a ztráty vedení se vzpamatoval Manchester, jenž díky brance Teveze z 25. minuty porazil Birmingham. Argentinský útočník však zápas nedohrál, v poločase odkulhal se zraněným kotníkem.

Tottenham, jenž bude v únoru soupeřem pražské Slavie v Poháru UEFA, prohrál na hřišti Aston Villy 1:2, když neuhlídal skandinávské duo Mellberg, Laursen. Jediný gól poražených vstřelil Defoe. Trenér Juande Ramos dal důvěru sestavě: Robinson - Zokora, Kaboul (57. O'Hara), Dawson, I Jong-pchjo - Jenas, Malbranque, Boateng (45. Huddlestone), Lennon (54. Keane) - Berbatov, Defoe.