Shearer bude frontmanem nového Newcastlu

Kapitán Newcastle United ALAN SHEARER stojí před novou výzvou. Ve čtvrtek se po vyhazovu Graema Sounesse stal asistentem nového trenéra Glenna Roedera.

Shearer bude frontmanem nového Newcastlu
"Vždycky jsem chtěl být součástí managementu nějakého klubu, ale v současné době se na to necítím," oznámil novinářům bývalý kapitán anglické reprezentace. "Rád si práci asistenta vyzkouším, ale nechtěl bych ji dělat dlouho. Necítím se na to. Tato funskce si totiž žádá zkušeného muže, kterým v současné době nejsem," domnívá se Shearer.

"Jediné, na co se teď soustředím, je vybojovat tři body v sobotním utkání s Portsmouthem," prozradil kapitán United.

Také Roeder, který vede i mládežnický tým Newcastlu, zdůraznil, že v pozici hlavního trenéra United nechce zůstat, ačkoli by do jeho hry rád vnesl nové prvky a pomohl mu vyšplhat se tabulkou vzhůru. United momentálně dělí od sestupového pásma šest bodů, přičemž v posledních šesti utkáních pětkrát prohráli. Porážka s Portsmouthem by pak jen podtrhla nevydařenou sezonu.

"Nevím, jestli zůstanu ve funkci jeden zápas, měsíc nebo do konce sezony," prozradil Roeder. "Ale jakmile vedení najde nového trenéra, vrátím se zpět k mládeži, kde mě to opravdu baví," slibuje.

Shearer, kterému chybí k překonání klubového střeleckého rekordu Jackieho Milburna jediný gól, ukončí po sezoně aktivní fotbalovou kariéru. Do té doby chce jít příkladem jak při zápase, tak na tréninku. "Budu dělat to, co vždycky: motivovat svoje spoluhráče. A pokusíme se trochu změnit kurz," plánuje Shearer.

"Musí se nám vrátit sebevědomí, protože poslední výsledky nebyly zrovna uspokojivé. Hráči si musejí uvědomit, že za ně nesou svůj díl odpovědnosti. Graeme byl skvělý chlapík, který odevzdal týmu vše, ale měl tu smůlu, že se mu zranila spousta hráčů. To by neustál nikdo," uzavírá Shearer.

[ 3.2.2006 - Reuters / eFotbal ]