Finále s Wiganem si zahraje Manchester

Manchester United si zahraje finále anglického Ligového poháru proti nováčkovi Premier League. "Red Devils" ve středeční odvetě na Old Traffordu porazili 2:1 Blackburn.

Po remíze v prvním utkání se Fergusonovi svěřenci radovali z postupu. Zajistil jim jej francouzský útočník Saha, který v 51. minutě vstřelil vítězný gól. Do vedení poslal domácí brzy kanonýr Ruud van Nistelrooij, Nizozemec ale po Reidově vyrovnání zklamal při penaltě.

Manchester se ve finále utká 26. února s Wiganem na stadionu Millennium v Cardiffu.

Hráči Wiganu postoupili do finále už v úterý. V semifinálové odvetě sice prohráli v Londýně s Arsenalem 1:2 po prodloužení, takový výsledek jim ale po domácím vítězství 1:0 k postupu stačil. Rozhodující branku vstřelil v závěru nastaveného času Jason Roberts, který využil nedorozumění v soupeřově obraně.

V 22. minutě neproměnil domácí José Antonio Reyes penaltu, ale v druhém poločase přece srovnal celkové skóre francouzský kanonýr Thierry Henry. Ten pak vystřídal a jeho nizozemský náhradník Robin van Persie zvýšil v prodloužení na 2:0, avšak poslední slovo měli hosté.

Výsledky - semifinále, odveta:

Arsenal - Wigan 2:1 po prodl. (65. Henry, 108. Van Persie - 119. Roberts), první zápas 0:1, postoupil Wigan
Manchester United - Blackburn 2:1 (8. Van Nistelrooij, 51. Saha - 32. Reid), první zápas 1:1, postupuje Manchester