Bayern opět hledal útočníka v Londýně. Do Mnichova přichází perspektivní Olise z Crystal Palace

Ofenzivu Bayernu Mnichov posílil francouzský fotbalista Michael Olise z Crystalu Palace. Dvaadvacetiletý útočník v novém angažmá podepsal smlouvu na pět let a bavorský velkoklub, který v uplynulé sezoně skončil poprvé po 12 letech bez jediné trofeje, si od něho slibuje přísun "nové energie a nových nápadů". O transakci informovaly oba kluby, podle BBC Bayern za hráče zaplatí 60 milionů eur (asi 1,51 miliardy korun).

Bayern opět hledal útočníka v Londýně. Do Mnichova přichází perspektivní Olise z Crystal Palace

Olise odehrál v uplynulém ročníku v Premier League vinou zranění jen 19 zápasů, ve vydařeném závěru sezony byl ale klíčovou postavou týmu. Celkem nastřílel deset gólů. Za tři sezony odehrál za Crystal Palace 90 zápasů.

KOPAČKY POVĚSIL NA HŘEBÍK, VE FOTBALOVÉM PROSTŘEDÍ ALE MŮŽE ZŮSTAT. PŘIJME THIAGO NOVOU VÝZVU V BARCELONĚ?

"Michael Olise je rozdílový hráč a svým stylem hry přitahuje velkou pozornost," uvedl Bayern v prohlášení. "Chceme v našem týmu nový impulz, novou energii, nové nápady - to hráč jako Michael Olise dokáže. Naši hru obohatí," dodal.

Londýnský rodák, jenž ale v kategorii do 21 let reprezentuje Francii, je druhou potvrzenou posilou Bayernu po květnovém příchodu nového trenéra Vinenta Kompanyho. Klub už získal japonského obránce Hirokihiho Ita ze Stuttgartu.

Foto: FC Bayern Mnichov