Nepříjemné překvapení, Hladkého pohádka nemá šťastný konec. Zkušený gólman končí v Ipswichi a hledá angažmá

Vypadalo to na pohádkový příběh, když na konci sezony český brankář Václav Hladký s Ipswichem slavil postup do Premier League. Třiatřicetiletý český gólman se těšil na nejvyšší anglickou soutěž, opora klubu se jí ale nedočká, s Ipswichem se totiž nedohodl na nové smlouvě a hledá si nové angažmá. Hráč to potvrdil pro CANAL+ Sport, následně informaci zveřejnil inFotbal.cz.

Nepříjemné překvapení, Hladkého pohádka nemá šťastný konec. Zkušený gólman končí v Ipswichi a hledá angažmá

Jednání o nové smlouvě se vedla už na konci minulého roku. Jenže nabízené podmínky se nezdály českému brankáři jako adekvátní. Hladký byl velkou oporou a čekal, že to šéfové Ipswiche ocení. „Bylo to čistě o tom, že jsme měli (s agentem) nějaké požadavky a jednání začala úplně někde jinde, než jsme očekávali,“ tvrdil už v květnu v podcastu Kudy běží zajíc. Jednání se neustále protahovala a výsledek se nedostavoval, což nebyl dobrý signál. Nakonec obě strany společnou řeč nenašly.

Zkušený český brankář se tak v pondělí stává volným hráčem, od 1. července je bez angažmá. Hladký se stal pro fanoušky Ipswiche hrdinou, chtěl zůstat. V anglickém klubu působil od roku 2021 a vystoupal s ním z třetí ligy až mezi elitu. Celkem odchytal 71 soutěžních utkání, 47 z toho v uplynulé sezoně.

Ve stopách Jaroše či Kováře. Na českého gólmana United čeká další hostování, rýsují se přední skotské týmy