Adediran a Ewerton skórovali na úvod přípravy Baníku, oslavy Líšně ale nepokazili. Remíza na úvod potkala také Jablonec

Po téměř měsíční pauze odehrál ostravský Baník první přípravný zápas před novou sezonou FORTUNA:LIGY. V Brně se podílel na oslavách 100. výročí založení klubu SK Líšeň. A přestože favorit v utkání dvakrát vedl, vítězství si do Ostravy neveze. V Opalenici poté remizovala i Sigma Olomouc, jež neudržela vedení se Štětínem.

V Brně vrcholily oslavy 100. výročí založení klubu SK Líšeň, který si jako hlavní tahák pozval čtvrtý tým uplynulého ročníku FORTUNA:LIGY, ostravský Baník.

Kouč hostů Pavel Hapal už před utkáním avizoval, že se do akce zapojí téměř všichni hráči, kteří jsou k dispozici. "Je to první utkání na začátku přípravy, chceme tak poslat do hry co nejvíce hráčů tak, aby si každý zahrál," nechal se pro klubový web slyšel Hapal.

Jen na lavičce ale v úvodu zůstal nejlepší hráč loňské sezony Ewerton či trio posil Prekop - Fukala - Holzer. Skóre už po třech minutách hry otevřel Adediran, zásah pomezního rozhodčího ale radost hostí rychle ukončil.

Obnoví Haraslín spolupráci s bývalým manažerem Brightonu? Po šampionátu může na stůl Sparty přistát nabídka z Francie

Ve 14. minutě se ale stejný hráč dostal k centru Kubaly a přesnou hlavičkou překonal gólmana Vajnera. Tentokrát už regulérně a Baník tak vedl. Šín a Rusnák mohli náskok Baníku navýšit. V první situaci ale zasáhl Vajner, v té druhé Rusnák přestřelil. A tak Líšeň vyrovnala. V 36. minutě si Kubný s Uchennou zahráli na Staňka s Hranáčem. Po centru Aldina Kubný míč jen vyrazil do Uchenny, který si jej srazil do vlastní brány.

Remízový výsledek vydržel jen do startu druhé půle. Pokutový kop využil střídající Ewerton a Baník znovu vedl. Po půli kouč Hapal vystřídal také brankáře a Martin Hrubý se musel činit. Až do 57. minuty byl bezchybný, následně ale složil jednoho z domácích a Ibrahim Aldin z penalty vyrovnal na konečných 2:2.

Baník tak na úvod přípravy překvapivě remizoval. Do konce června sehraje ještě tři přípravné zápasy (Žilina, Pogon Štětín a Piast), na Líšeň po oslavách čeká v příštím týdnu rakouský Horn a druholigová Jihlava.

Remízou skončil i úvodní přípravný zápas olomoucké Sigmy. Na neutrálním hřišti v Opalenici proti týmu Pogon Štětín sice po trefě Jana Navrátila vedla, v 84. minutě ale na konečných 1:1 vyrovnal střídající útočník Patryk Paryzek.