Domino efekt. Olise míří do Bayernu, ovlivní plány Chelsea i Barcelony

Jako budoucí domino efekt by se dal popsat blížící se přestup Michaela Oliseho do Bayernu Mnichov, ke kterému by mělo dojít na začátku příštího týdne. Ovlivní totiž výběr posil u Chelsea i Barcelony a potíže naopak mohou řešit v Bilbau a v Liverpoolu.

Domino efekt. Olise míří do Bayernu, ovlivní plány Chelsea i Barcelony

Budoucnost Michaela Oliseho se výrazněji řešila už počátkem června. Před týdnem se zdálo, že nejblíže k zajištění služeb dvaadvacetiletého křídelníka Crystal Palace má Chelsea, nakonec je ale vše jinak.

Podle Sky Germany se s Olisem dohodli v Allianz Aréně a rodák z Hammersmithu v Londýně tak posílí celek Vincenta Kompanyho. Bayern by za něj měl zaplatit 60 milionů eur včetně bonusů a hráč podepíše v Mnichově kontrakt do roku 2029.

Tím také spustí domino efekt. Plány kvůli tomuto přesunu musí změnit na Stamford Bridge a také v Barceloně. Chelsea po odmítnutí Olisem zacílila na Nica Williamse, který momentálně obléká španělský dres na evropském šampionátu.

Za teprve jednadvacetiletého hráče Bilbaa je Chelsea připravena uhradit celou výkupní klauzuli, tedy 58 milionů eur. A Gianluca di Marzio hlásí, že pro Blues se aktuálně jedná o nejvyšší prioritu.


Zdroj: Athletic Bilbao

Pokud se tým ze Stamford Bridge dočká svého vytouženého křídelníka, bude se muset jinak rozhodnout i Barcelona. Ta totiž o Williamse také stála, podle aktuálních informací španělských médií ale svůj zájem otočila na Luise Díaze z Liverpoolu.

Kolumbijský reprezentant má na Anfield Road smlouvu do léta roku 2027 a kvalitního křídelníka s vynikajícími technickými schopnostmi rozhodně prodávat nemusí. Pokud by ale do Liverpoolu dorazila nabídka okolo šedesáti milionů eur, situace by se mohla změnit.

Rudí ďáblové si nechali uniknout talentovaného mladíka. Ten překvapivě míří ke dvanáctému týmu Serie A

Katalánský velkoklub každopádně nejprve musí někoho prodat, aby získal dostatek finančních prostředků. V tomto případě se zmiňuje především odchod Raphinhy, který se ale k odchodu příliš nemá.

Otázkou také zůstává, koho by místo Díaze případně přivedl Liverpool a jak by obrovskou díru po možném odchodu Nica Williamse zasypalo Bilbao.