Konec hledání nového střelce pro Arsenal? Londýnský klub věří, že by mohla pomoci opora Lipska

Hledání nového útočníka se může ve spojitosti s Arsenalem již s klidným svědomím označit za běh na delší trať. Mnohé navíc šokovalo, že tak nebylo učiněno již během zimního přestupového okna. Londýnský klub se nakonec rozhodl vyčkat s vábením nového střelce až po sezoně, jmen se objevovala během uplynulých měsíců celá řada, ale pátrání po vhodném kandidátovi by mohla být u konce až nyní.

Konec hledání nového střelce pro Arsenal? Londýnský klub věří, že by mohla pomoci opora Lipska

Podle ostrovního serveru CaughtOffside má být předmětem zájmu teprve dvacetiletý mladík Benjamin Šeško působící v barvách Lipska. Pokud by tato spekulace nabyla pravdivého konce, potvrdilo by to dosavadní práci kouče Mikela Artety hledat mladé talentované hráče, kteří budou pro Gunners dlouhodobým přínosem.

KONEC SPEKULACÍM. TUCHEL SE S BAYERNEM NEDOHODL, KOUKÁ PO PREMIER LEAGUE. KDO BY HO V MNICHOVĚ MOHL NAHRADIT?

Slovinský reprezentant vyrostl pod dohledem Salzburgu, aby se od léta 2023 začlenil do kádru Lipska. Bundesligový klub v aktuální sezoně poskytl herní čas ve 41 zápasech napříč všemi soutěžemi, ve kterých Šeško vstřelil 17 gólů a přidal dvě asistence.

Lipsko jej ze Salzburgu vykoupilo za 24 milionů eur, nyní by mohlo získat až 50 milionů eur zpět. Právě tato částka je skloňována německým listem Bild jako suma, za kterou bude ochotné svou hvězdičku uvolnit. Arsenal by tak našel efektivního střelce za Gabriela Jesuse a Eddieho Nketiaha, kterým se letos příliš nedařilo.

Foto: RB Lipsko