Coufalův odchod z West Hamu? Je to jeho srdcovka, hraje o vylepšení kontraktu, myslí si expert Vrba

Triumf v Konferenční lize, k tomu třikrát základní skupina v evropských pohárech. A také místo v základní sestavě na kraji obrany. Spojení Vladimír Coufal a West Ham United funguje. Má to ale jeden háček, možná dokonce dva, co by mohly ovlivnit budoucnost českého beka. Kladiváře opouští manažer David Moyes a také nově nabízená smlouva nesplňuje představy hráče. Přesto si expert Jiří Vrba nemyslí, že by byl bývalý exslávista na odchodu. "West Ham je pro něj srdcová záležitost," tvrdí v podcastu Livesport Daily.

Coufalův odchod z West Hamu? Je to jeho srdcovka, hraje o vylepšení kontraktu, myslí si expert Vrba

Jednatřicetiletý Coufal kroutí v Premier League čtvrtou sezonu. Bývalá opora Slavie se propracovala do základní sestavy a devatenácti asistencemi potvrzovala její oprávněnost. Když byl Čech zdravý, trenér na něj rád vsadil. A o dobré výsledky nebyla nouze, vše pak vygradovalo v "jeho vršovickém Edenu" triumfem v Konfereční lize. Přesto se začalo psát o tom, že by to hráč mohl po sezoně u Kladivářů zabalit a odejít ke konkurenci. Pro řadu fanoušků to byl šok, reakce nebyly zrovna příznivé. Vrba, který je komentátorem stanice Canal+ Sport a ředitelem strategických vnějších vztahů Slavie, se v podcastu Livesport Daily rozpovídal také o tom, jak důležitý je Coufal pro celý klub. Řešil také to, jak moc musel bek změnit svůj herní styl.

V tradičním londýnském klubu působí Čech od října 2020, poctivou hrou zapůsobil na manažera Davida Moyese, jenže ten po sezoně zamává Kladivářům na rozloučenou. Jeho nástupcem bude od léta španělský kouč Julen Lopetegui, zásadní vliv na této změně měl mít podle médií i menšinový vlastník West Hamu Daniel Křetínský a jeho investiční skupina. A na Ostrovech se od zimy letí éterem i možná změna dresu Vladimíra Coufala. Spekulace o tom, že hráč není spokojený s nabízeným prodloužením smlouvy, byla žhavým artiklem v médiích. Klub využil opci ve smlouvě, psalo se, že to hráče zaskočilo. Čekal nový a vylepšený kontrakt.

Všech dosavadních 259 epizod je k poslechu zde

"Samozřejmě jsem zaregistroval reakce anglických fanoušků na jeho případný odchod, ale já si myslím, že je to součást nějaké větší hry. Pro Vladimíra Coufala je West Ham srdcová záležitost, má to tam rád a rád by tam zůstal," netají se svým názorem Vrba.

Bývalý slávista se nikdy netajil tím, že je v londýnském klubu spokojený a na život ve městě si zvykla i jeho rodina. Opakovaně naznačil, že by nerad měnil prostředí. Jenže pokud nabídka West Hamu opravdu nesplňuje představy hráče, proč nezkusit poškádlit klubové vedení, aby podmínky vylepšilo? "Na druhou stranu pokud existuje nějaká možnost, jak vylepšit ten stávající kontrakt, tak proč to neudělat," potvrzuje Vrba.

Vliv Křetínského v Anglii roste. Za koncem manažera Moyese ve West Hamu prý stojí majitel Sparty!

Ve čtvrteční epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

Herní styl West Hamu a roli Vladimíra Coufala.

Defenzivní i ofenzivní aspekty Coufalovy hry.

Ambice a postavení londýnského klubu.

Nový díl Livesport Daily najdete na oblíbených podcastových platformách – SpotifyApple Podcasts a Google Podcasts.

 

Rozloučí se Coufal s West Hamem? Díky za všechno, Hammers, napsal Čech