Vliv Křetínského v Anglii roste. Za koncem manažera Moyese ve West Hamu prý stojí majitel Sparty!

Vliv českého podnikatele Daniela Křetínského, jenž je ve sportovním prostředí známý především díky vlastnictví pražské Sparty, ve West Hamu podle všeho údajně roste. Portál footballinsider247.comr přišel s tvrzením, že za odchodem trenéra Davida Moyese z londýnského klubu stojí právě Křetínský a jeho konsorcium 1890 Holdings, jež vlastní podíl ve zmíněné organizaci Hammers. Jeho vliv na manažerská a přestupová rozhodnutí u Kladivářů prý stále nabírá na síle.

Vliv Křetínského v Anglii roste. Za koncem manažera Moyese ve West Hamu prý stojí majitel Sparty!

Jak vše vypadá konkrétně? Čeští investoři se podle zdrojů webu Ffootballinsider247.com zasadili o odchod manažera Davida Moyese a angažují se také v otázce blížícího se příchodu Julena Lopeteguiho jako Moyesova nástupce. Tenhle nápad měl prosazovat dokonce sám Křetínský. Díky české skupině také narost vliv ředitele klubu Tima Steidtena.

Jako druhý největší akcionář klubu má 1890 Holdings čím dál větší vliv na chod klubu, a to i na klíčových rozhodnutích včetně budoucnosti manažera. Tím se ve West Hamu mění zažité pořádky. Fanoušci stále považují 75letého Davida Sullivana a 55letou Karren Bradyovou za hlavní rozhodující činitele, ale podle zmíněného zdroje den ode dne roste vliv druhého největšího akcionáře. 

Rozloučí se Coufal s West Hamem? Díky za všechno, Hammers, napsal Čech

I proto, že se Sullivan v posledních měsících dostal pod palbu kritiky poté, co se hlasitě vyslovil proti navrhovanému nezávislému regulátorovi Premier League.

Osmačtyřicetiletý Křetínský a společnost 1890 Holdings vlastní 27 procent akcií West Ham United, největší podíl 38,8 procenta vlastní Sullivan, 25,1 procenta drží Vanessa Gold jménem rodinného fondu a 8 procent WHU LLC, zbylých 1,1 procenta připadá na ostatní investory.  Česká investiční skupina vstoupila do organizace Hammers v roce 2021.