Možná náhrada za Kimmicha udivuje výkony v barvách Crystal Palace. Kromě Bayernu hvězdičku sleduje i Chelsea

Britský list The Sun označil za možný letní přestupový cíl Bayernu Mnichov teprve dvacetiletého záložníka Crystal Palace Adama Whartona. Odchovanec Blackburnu Rovers sbírá starty nejen v Premier League, ale i v národním výběru Anglie do jednadvaceti let. Na Ostrovech je vnímán jako velký talent, což přitahuje zájem zvučných evropských gigantů.

Možná náhrada za Kimmicha udivuje výkony v barvách Crystal Palace. Kromě Bayernu hvězdičku sleduje i Chelsea

Tuto informaci potvrdil i další britský deník Daily Mail, který navíc zmiňuje i částku okolo 60 milionů liber, která by mohla postačit, aby Eagles svolili k jeho uvolnění. Bayern Mnichov však není jediným zájemcem o jeho služby, neboť hráče delší dobu monitoruje také londýnská Chelsea.

Blues chtěli Whartona získat již v lednu, ale tehdy při námluvách neuspěli. Ten má s Crystal Palace uzavřený dlouhodobý kontrakt, takže klub není nucen jej uvolňovat za každou cenu. Naopak se očekává, že si počká na nabídku, která bude lukrativní.

GUARDIOLA I EMERY BY V PREMIER LEAGUE RÁDI PRACOVALI S NADSTANDARDNÍM BEKEM ZE ŠPIČKY LIGUE 1

Aktuálně má být nejblíže jeho podpisu bavorský klub, který v něm vidí možnou náhradu za Joshuu Kimmicha. S dosavadní oporou se nebyl Bayern zatím schopný domluvit na nové smlouvě, navíc se objevují zvěsti, že by mohl v létě pláchnout právě na Ostrovy.

Wharton se ukázal v aktuálním ročníku Premier League v dobrém světle, proto se očekává, že by mohla přijít další kariérní výzva. Podle informací ostrovního tisku ale zatím otálí s rozhodnutím, neboť se obává, že by v Chelsea či Bayernu Mnichov mohl přijít o pravidelné herní vytížení.

Foto: Crystal Palace FC