Vynechat Hojlunda ze sestavy? Je to vzkaz pro vedení, myslí si Keane

Rasmus Hojlund se pro dohrávku 34. kola Premier League proti Newcastlu usadil jen na lavičku. Manažer Erik ten Hag objasňoval, že se jedná o taktický záměr před finále FA Cupem. S trochu jiným vysvětlením ale přišla legenda United Roy Keane.

Vynechat Hojlunda ze sestavy? Je to vzkaz pro vedení, myslí si Keane

Za čtyři dny se při finále sezony Premier League United střetnou s Brightonem, o dalších šest dnů později poté na svěřence Erika ten Haga čeká finále FA Cupu proti Manchesteru City.

A právě z toho důvodu měl nizozemský manažer vynechat ze sestavy pro utkání s Newcastlem dánského útočníka Rasmuse Hojlunda. "Chceme ho udržet svěžího. Pro mladého hráče je to velmi dlouhá sezona. Někdy můžete vidět, že hladina jeho energie klesá," hovořil krátce před výkopem.

"Zbývá nám Brighton a finále FA Cupu. Je o co bojovat," doplnil nizozemský stratég, který ale podle legendy Rudých ďáblů Roye Keanea chtěl tímto manévrem říci něco zcela jiného.

"Možná, že manažer posílá zprávu představenstvu. A to takovou, že nemá jiné možnosti. Myslím si, že manažeři to v některých zápasech dělají, aby ukázali, že potřebují posily," řekl Keane. Přidejme, že na hrotu útoku dnes překvapivě nastoupil Bruno Fernandes.

"Samozřejmě doufá, že bude připraven na finále poháru. To se nevylučuje," dodal Keane. A podobný názor na to ve studiu SkySports měl i Wayne Rooney. "Myslím, že je to zpráva pro každého. Fanoušci, média, každý, kdo se dívá na United," podotkl Rooney.

"Byly tu skvělé týmy United, které měly Andyho Colea, Dwighta Yorka, Teddyho Sherringhama či Oleho Gunnara Solskjaera. Za mých časů tu byli Cristiano Ronaldo, Carlos Tévez, Dimitar Berbarov. Je to zvláštní vidět United jen s jedním uznávaným útočníkem," hlesl bývalý manažer Birminghamu City.