Jaká jména padají u fanoušků coby náhrada za Kloppa? Jak se zdá, tak nad všemi vítězí klubová ikona

Jürgen Klopp šokoval veřejnost po celém světě, když před pár měsíci avizoval svůj konec na Anfieldu. Liverpool tak po dlouhých letech musí hledat nástupce, který by navázal na práci německého stratéga a udržel klub v bojích o cenné trofeje. Nedávný průzkum mezi fanoušky ukázal, že příznivci Reds mají o novém trenérovi jasno.

Jaká jména padají u fanoušků coby náhrada za Kloppa? Jak se zdá, tak nad všemi vítězí klubová ikona

LiveScore Bet nedávno oslovil 2036 fanoušků Liverpoolu, aby se jich dotázal, koho by rádi viděli ve funkci trenéra u svého oblíbeného klubu. V odpovědích se objevovalo překvapivě i jméno Xabiho Alonsa, který už deklaroval svou loajalitu vůči Leverkusenu. Očekává se, že trenér bundesligového mistra ještě minimálně jednu sezonu setrvá u Bayeru a poté by mohl zamířit do Realu Madrid.

Dalšími adepty byli například Roberto de Zerbi, Ange Postecoglou, Graham Potter, Hansi Flick, Luis Enrique nebo Zinédine Zidane. V hlasování byl nejvýraznější tváří Steven Gerrard, který je vnímán jako klubová ikona ještě z dob, kdy v Liverpoolu hrával. Někdejší anglický reprezentační záložník si nevede špatně i v trenérské roli, což už doložil během působení v Rangers, Aston Ville či aktuálně u Al-Ettifaq.

DO ZÁKULISNÍHO ZÁVODU O ZISK MODRIČE SE PŘIHLÁSIL VELMI NEČEKANÝ ZÁJEMCE A MYSLÍ TO ZCELA VÁŽNĚ

V Saúdské Arábii se však Gerrardovi příliš nedaří a Al-Ettifaq FC aktuálně v tamní tabulce figuruje až na deváté příčce se ziskem 35 bodů v 28 zápasech. Klopp by mohl předat Liverpool s mistrovskou trofejí v Premier League, kde je stále ve hře o titul spolu s Arsenalem a Manchesterem City.

Anketa LiveScore Bet na téma, koho by chtěli jako nového trenéra Liverpoolu:

Luis Enrique – 2%

Hansi Flick – 3%

Julian Nagelsmann – 4%

Rúben Amorim – 4%

Roberto De Zerbi – 5%

Ange Postecoglou – 5 %

Graham Potter – 6%

Zinédine Zidane – 8%

Xabi Alonso – 18%

Steven Gerrard – 41%

Foto: Ettifaq Club