Preview: Wolves - Arsenal. Vlci mohou zamíchat kartami v boji o titul, s favoritem ale prohráli pětkrát v řadě

Wolverhampton Wanderers, který se bezpečně drží ve středu tabulky, nemá v Premier League do konce sezony o co hrát, protože je příliš daleko od evropských pohárů a na míle vzdálený od boje o sestup. Navzdory tomu bude trenér Gary O'Neil chtít, aby jeho tým zakončil ročník dobře, zejména proto, že se nachází uprostřed čtyřzápasové ligové série bez vítězství (0-2-2).

Preview: Wolves - Arsenal. Vlci mohou zamíchat kartami v boji o titul, s favoritem ale prohráli pětkrát v řadě

Po chaotickém létě se Wolves' v tomto období rozhodně dařilo, ale jejich hlavním problémem v sezoně 2023/24 byl frustrující nedostatek konzistence, protože jejich nejdelší vítězná série činila během 32 ligových zápasů, které O'Neil vedl, pouhé tři duely. West Midlanders se navíc v nedávné době nedaří počítat s úspěchy na Molineux, kde prohráli poslední dva soutěžní střety a v obou případech inkasovali více alespoň 2 góly, protože se zdá, že i nadále sundávají nohu z plynu.

Arsenalu hrozí, že se jeho sezona rychle rozpadne poté, co ho uprostřed týdne ve čtvrtfinále Ligy mistrů vyřadil Bayern Mnichov. Tato porážka přišla po nedělní prohře 0:2 na Emirates s Aston Villou, což je výsledek, který zanechává tým Mikela Artety dva body za vedoucím Manchesterem City. Gunners se mohou pochlubit nejvyšším počtem bodů venku v tomto ročníku, a tak přijedou na Molineux s důvěrou, že se vrátí na správnou cestu.

Arsenal, který venku v této sezoně vstřelil nejvíce gólů (37) a inkasoval nejméně (11) ze všech týmů v nejvyšší anglické soutěži, má ve zvyku vyhrávat na cestách ve velkém stylu. A skutečnost, že Artetovi svěřenci nyní v lize udrželi pětkrát po sobě čisté konto venku, což je jejich nejdelší série v klubové historii, také ukazuje na úspěch v tomto střetnutí, zejména proto, že vyhráli posledních pět vzájemných duelů.

Koho sledovat: Matheus Cunha, hráč Wolves, se v posledním utkání blýskl gólem, čímž zvýšil svůj počet branek v Premier League na 11 v této sezoně, což je nejvíce v jeho kariéře v jednom ligovém ročníku v jakékoli soutěži. Arsenal by se mohl inspirovat kapitánem Martinem Ødegaardem, který v pěti utkáních proti Vlkům vstřelil tři góly - včetně jednoho v tom podzimním - což je jeho nejlepší výsledek proti kterémukoli týmu.

Zajímavost: Arsenal skóroval v posledních 32 vzájemných utkáních.