Starosti má i Guardiola. Ne o Haalanda, nýbrž o defenzivní stálici

Spekulovalo se, že se Erling Haaland po zranění na tréninku norské reprezentace vrátí do Manchesteru. Bývalý kanonýr Dortmundu ale žádné zranění neutrpěl. Pep Guardiola přesto trne, neboť se obává o zdravotní stav Kylea Walkera.

Starosti má i Guardiola. Ne o Haalanda, nýbrž o defenzivní stálici

"Neodešel jsem z tréninku a nevím, kdo to napsal. Trénoval jsem po celou dobu a jsem dobře připraven," uvedl Erling Haaland, což následně potvrdil i v utkání proti české reprezentaci.

V tomto směru si tak fanoušci Manchesteru City včetně manažera Pepa Guardioly pořádně oddechli. O dva dny později se ale přecijen obávají, konkrétně o zdravotní stav obránce Kylea Walkera.

Ten v sobotu odehrál v přátelském utkání proti Brazílii jen devatenáct minut. Po snaze zastavit Viníciuse Juniora z duelu odkulhal a doktoři anglické reprezentace se obávají o jeho podkolenní šlachu.

"Není si jistý, jestli to není jen natažení. Během následujících hodin budeme vědět více," prohlásil po nepovedeném utkání trenér Anglie Gareth Southgate.

Společně s ním trne i celý Manchester City, který už za týden v klíčovém utkání sezony změří síly s vedoucím Arsenalem. Walker je prakticky nepostradatelnou postavou City, letos ve všech soutěžích odehrál osmatřicet utkání.