Semafor F:NL. Divočina sedmnáctiletého mladíka, další zelená pro Spartu a červená pro mlčící ofenzivy

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA pokračuje v zajímavém dění. O víkendu se odehrálo kompletní 18. kolo, ve kterém se například opět trápil Vyškov a svou obranu zase zamkla Kroměříž. Jako tradičně vybíráme tři události, které zaujaly.

Červená – mlčící ofenzivy

Hned pět týmů na jaře ještě nevstřelilo gól.

Do očí bijící je trápení Jihlavy, která se na podzim prezentovala ofenzivním a aktivním dojmem. Na jaře se však opakuje pravý opak. Na Sigmě výsledek 0:3, o víkendu doma s Kroměříží 0:0. Po tomto utkání byl trenér Jihlavy David Oulehla naštvaný i zklamaný. Proč?

"Taktiku soupeře chápu a respektuji. Vedla k bodovému zisku, k čemuž mu gratuluji. Kroměříž zdržovala, mnoho minut se nehrálo, kouskovala hru a sudí nakonec nastavil jen tři minuty. Přitom v Anglii nastaví klidně 14 minut. Chceme, aby diváci chodili na stadión, ale duel vlastně nenecháme dohrát v jeho plné hrací době. To mi opravdu vadí," kroutil hlavou.

Úkazem je i Táborsko, jehož oba jarní zápasy skončily 0:0. Tím se ale jen potvrdil trend, Táborsko má z elitní osmičky nejmenší počet vstřelených i obdržených gólů.

Shodné jarní výsledky má i Příbram, oba své zápasy prohrála 0:1. Alespoň bod z druhé poloviny sezony má Chrudim, gól ale nedala. Totožně je na tom Varnsdorf.

Zdroj: FK Varnsdorf

Oranžová – hrdina Tauš? Euforie, pak vyloučení

Pořádně divoký zápas zažil Martin Tauš, sedmnáctiletý útočník SK Líšeň. Už na podzim naskakoval za A-tým a trenér Milan Valachovič v něm viděl velký potenciál.

Teď o víkendu se mladý útočník poprvé prosadil mezi profesionály, kdy hlavičkou na konci nastavení první poloviny rozhodnul o výhře 1:0 nad Příbramí.

Velkou euforii ale vystřídal pocit zklamání. Hned po deseti minutách druhého poločasu totiž viděl za faul druhou žlutou kartu, a tak musel ze hřiště.

Všechno ale dobře dopadlo, a tak se případ „z hrdiny padouchem“ nemusel psát. "Jsem na kluky hrozně hrdý, v deseti to neskutečně odbojovali. Po vyloučení už nám chyběla kvalita směrem nahoru, bylo to ale hlavně o tom stát dobře v bloku," komentoval výsledek Valachovič.

Zdroj: SK Líšeň

Zelená – rezerva Sparty jede

Zelenou dostalo béčko Sparty už minulý týden, kdy vyhrálo 4:0 nad Prostějovem. A dostane ji i tento týden.

Jedním důvodem je ten, že výběr trenéra Luboše Loučky je jediným ve druhé lize, který dokázal vyhrát v obou jarních zápasech.

Tím druhým je fakt, že tým vypadá jinak než na podzim. Lépe, kompaktněji, více nebezpečně. V sobotu vyhrál v Chrudimi, přičemž rozhodly konce poločasů. V nastavení toho prvního se prosadil Daniel Rus, minutu před koncem slavil první gól ve druhé lize Radek Šiler.

Z paniky, která se mohla na podzim kvůli možnému sestupu rozjet, se tak stává klid. Náskok Sparty na sestupové pozice je rázem pět bodů, dýchá se tak výrazně lépe.

"Chtěli jsme po klucích, aby zůstali koncentrovaní. Aby se soustředili na věci, které jsme si přáli na hřišti vidět, jako trpělivost na balonu. To se podařilo. Velká síla byla dnes ve standardkách, což v takhle rozehraném zápase hodně pomůže. Zároveň kluci udrželi emoce, takže celkově jsme s těmi třemi body velmi spokojení," dodal Loučka.

Zdroj: AC Sparta Praha