De Rossi přibližuje AS Řím domácí špičce, Turín popravil prvním hattrickem ve věčném městě Dybala

Argentinec Paolo Dybala vstřelil první hattrick v dresu AS Řím a pomohl svému týmu ve 26. kole italské ligy k vítězství 3:2 nad FC Turín. Klub z hlavního města si pojistil šesté místo v tabulce a přiblížil se na rozdíl dvou bodů páté Atalantě Bergamo.

Třicetiletý Dybala si otevřel střelecký účet ve 42. minutě proměněným pokutovým kopem. Hosté sice do přestávky vyrovnali díky hlavičce Duvána Zapaty, ale argentinský mistr světa poslal Římany dalšími dvěma trefami do dvoubrankového náskoku.

V 57. minutě Dybala napřáhl daleko za vápnem a zaskočil gólmana Vanju Milinkoviče-Saviče a hattrick zkompletoval v 69. minutě střelou z úhlu po narážečce s Romeluem Lukakuem.

Juventus otočil duel s Frosinone. Inter zůstává bezkonkurenční, Rossoneri po faulu Girouda uhráli jen bod

Desátý FC Turín v 88. minutě snížil po vlastním gólu Deana Huijsena, ale na vyrovnání už nedosáhl.

AS Řím pod vedením klubové legendy Daniele De Rossiho, jenž v polovině ledna vystřídal odvolaného Josého Mourinha, vyhrál pátý z šesti ligových zápasů. K tomu přešel přes Feyenoord v play off Evropské ligy.

Italská liga - 26. kolo:

AS Řím - FC Turín 3:2 (42. z pen., 57. a 69. Dybala - 44. Zapata, 88. vlastní Huijsen),

20:45 Fiorentina - Lazio Řím.