Sparta může narazit na Liverpool, Bayer či West Ham, Slavii hrozí AC Milán i AS Řím a Plzeň má v nabídce Ajax

Sparta může v osmifinále Evropské ligy narazit na Leverkusen se svými bývalými hráči Matějem Kovářem, Patrikem Schickem a Adamem Hložkem či West Ham s dalšími českými reprezentanty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem. Páteční los jim coby nenasazenému týmu může přisoudit také Liverpool. Pražského rivala Slavii, která je mezi nasazenými, dostat nemohou.

Sparta může narazit na Liverpool, Bayer či West Ham, Slavii hrozí AC Milán i AS Řím a Plzeň má v nabídce Ajax

Červenobílí si mohou zopakovat souboj ze skupiny s AS Řím, připadnout jim může i AC Milán. Plzeň v Evropské konferenční lize může narazit na Štýrský Hradec s českým gólmanem Vítězslavem Jarošem nebo znovu na Dinamo Záhřeb, které porazila se skupině.

Sparta má na výběr ze sedmi možných variant, se Slavií se utkat nemůže, neboť v osmifinále proti sobě nemohou hrát celky ze stejné země. Letenským vedle Leverkusenu a West Hamu s českými reprezentanty a slavným Liverpoolem může los přisoudit jiný tým z Premier League Brighton, Bergamo, Glasgow Rangers či Villarreal.

Pekhartova Legia v EKL dohrála, Jaroš vychytal postup přes Zmrhalův Slovan. Ajax jde dál, Betis je vyřazen

Slavia coby vítěz skupiny vstoupí do jarní vyřazovací fáze až v osmifinále a soupeř pro ni stejně jako pro Spartu vzejde ze sedmi variant. Vedle AS Řím a dalšího italského giganta AC Milán mohou Vršovičtí změřit síly s Benficou Lisabon, jejím městským rivalem Sportingem, Freiburgem, Karabachem nebo Marseille.

Také Plzeň coby vítěz skupiny Konferenční ligy zahájí vyřazovací část až v osmifinále. Jelikož je v soutěži jediným českým zástupcem, má na výběr z plného počtu osmi nenasazených mužstev. Vedle Dinama Záhřeb a Štýrského Hradce jí může los přisoudit Ajax Amsterodam, Maccabi Haifa, Molde, Olympiakos Pireus, Saint-Gilloise či Servette Ženeva, který ve skupině Evropské ligy dvakrát porazila Slavia.

Ve švýcarském sídle UEFA v Nyonu bude v pátek nejprve přesně v poledne rozlosováno osmifinále Evropské ligy a o hodinu později přijde na řadu Konferenční liga. Tři české kluby hrají jarní část pohárů poprvé v historii.

Sparta utnula dlouhou sérii Galatasaraye bez prohry, Turkům nadělila čtyřku a zaslouženě pronikla do osmifinále EL