Preview: Brighton - Everton. Racci chtějí ukončit neporazitelnost hostů ve vzájemných duelech

Ačkoli se před tímto kolem drží na pozici v první sedmičce, je těžké předpovědět, jak se Brighton v této sezoně ukáže, což podtrhuje jeho nedávná forma v Premier League (2-2-2). Dobrý začátek bývá pro výsledek jeho soubojů klíčový, neboť v této sezoně prohrál pouze jeden z jedenácti ligových duelů, v nichž skóroval jako první (7-3-1). V devíti z deseti letošních vítězství v Premier League vstřelili Seagulls alespoň tři góly, což ukazuje, jak nebezpeční dokážou být, když se jim daří.

Preview: Brighton - Everton. Racci chtějí ukončit neporazitelnost hostů ve vzájemných duelech

Jedno z nich přišlo minulý víkend, kdy Brighton rozstřílel Sheffield United (5:0). Nyní se na něj pokusí navázat a poprvé od září zapsat dva triumfy v řadě. V cestě mu stojí tápající Everton. Vzhledem k tomu, že svěřenci Roberta De Zerbiho v předchozích deseti domácích ligových vystoupeních neprohráli (5-5-0), měli by mít vysoké sebevědomí.

Pozdní gól zachránil Evertonu bod (1:1) v pondělí doma proti Crystal Palace, ale i tak prodloužil svou sérii bez ligového vítězství na osm (0-4-4) - nejdelší probíhající série bez výhry v soutěži. Svěřenci Seana Dycheho před touto šňůrou ovládli šest z osmi zápasů Premier League (6-1-1), což naznačuje, že desetibodový odpočet udělený v listopadu za porušení pravidel ziskovosti a udržitelnosti si zřejmě vybírá svou daň.

Záložník Toffees James Garner to začátkem tohoto týdne přiznal a v rozhovoru uvedl, že na toto rozhodnutí "musí myslet". On a jeho spoluhráči se snaží dostat ze sestupového pásma, takže možná budou považovat Brighton za vítaného soupeře vzhledem k tomu, že v šesti z posledních osmi ligových setkání bodovali (4-2-2) a v minulé sezoně zde památně vyhráli 5:1!

Koho sledovat: Danny Welbeck z Brightonu se podílel na osmi gólech v Premier League proti Evertonu (4-4). Trápící se útočník Evertonu Dominic Calvert-Lewin odehrál 19 soutěžních zápasů bez vstřeleného gólu, přitom v tomto kalendářním roce mu statistici vypočítali v Premier League xG (očekávané góly) 2,12.

Zajímavost: Více ligových branek z rohových kopů než Everton (10) měl před tímto kolem na svém kontě pouze Arsenal (11).