Guardiola vychvaloval Toneyho i celý Brentford. Proč nehrál De Bruyne?

Manchester City dohrávku 18. kola Premier League proti Brentfordu zvládl a přiblížil se k Liverpoolu na rozdíl pouhého jednoho bodu. Manažer Pep Guardiola chválil Erlinga Haalanda, autora vítězné trefy, zároveň měl ale jen slova chvály i pro hostující celek. 

Guardiola vychvaloval Toneyho i celý Brentford. Proč nehrál De Bruyne?

Manchester City měl ve včerejším utkání proti Brentfordu, mnoho příležitostí, ke skórování ale využil jen jednu a o výsledek se tak bál až do závěrečných vteřin.

Haaland rozhodl a Guardiola vzkazuje: Nekritizujte ho, nebo vám zase zavře pusu

"Brentford je velmi náročný tým. Nehraje se proti němu vůbec snadno, vždyť v minulé sezoně nám vzali šest bodů. Jsou neuvěřitelně organizovaní, vynikající ve všech detailech. Mají perfektní vhazování, skvěle nacvičené přímé kopy a tak dále," měl pro hosty jen slova chvály manažer Citizens Pep Guardiola.

"Ivan Toney je mistr v držení míče, je to skutečně neuvěřitelný hráč," podotkl španělský manažer, podle kterého ale jeho tým odehrál vynikající střetnutí. "Odehráli jsme opravdu dobrý zápas. Měli jsme spoustu šancí, vezmeme-li v úvahu, jak těžké je si je proti nim vytvořit. Zápas jsme ale zvládli a nyní na nás čeká nejtěžší období sezony," přidával Guardiola.

Vyjadřovat se musel i k absenci Kevina de Bruyneho. Fanoušky úřadujícího mistra ale uklidnil. "Dnes jsme s ním nemohli počítat, protože cítil nepohodlí ve svém stehenním svalu. Je v pořádku, šlo jen o preventivní opatření. Ale když chybíte pět měsíců, rozhodně nechcete riskovat," dodal rodák ze Santpedoru.