Přijde Dortmund o svou další hvězdičku? Malen je spojován s letním přesunem do Premier League

V pátek se v předehrávce dalšího bundesligového kola přičinil dvěma trefami o vítězství Dortmundu nad Freiburgem pětadvacetiletý nizozemský reprezentant Doneyll Malen. Borussia se však musí mít na pozoru, neboť její opora je spojována s letním přesunem do Premier League.

Přijde Dortmund o svou další hvězdičku? Malen je spojován s letním přesunem do Premier League

Odchovanec PSV sbíral v minulosti zkušenosti také v Arsenalu či Ajaxu, ale jeho jméno začalo nabírat na popularitě až právě v Eindhovenu. Odtud v roce 2021 zamířil do Dortmundu za 30 milionů eur a postupem času se stal klíčovou tváří vestfálského klubu. Jeho kvality přilákaly hned několik obdivovatelů a největším z nich má být Liverpool.

DE JONG BY MOHL V LÉTĚ ZAMÍŘIT NA OLD TRAFFORD. BARCELONA SE NA TO PŘÍLIŠ NETVÁŘÍ, ALE UMÍ SI TO PŘEDSTAVIT

Podle španělského listu Fichajes je ve hře letní přesun na Anfield Road a skloňována je částka ve výši 40 milionů eur. Liverpool má v útoku celou řadu variant, ale nebránil by se zvýšit konkurenci v kabině. Není také jasné, zda Mohamed Salah po této sezóně nezamíří na Blízký východ.

Malen od svého příchodu do Dortmundu odehrál více jak 100 soutěžních zápasů a připsal si 29 branek a 17 asistencí. Na Ostrovech by se nejednalo ale o jeho první zkušenosti s tamním fotbalem, neboť v mládežnickém věku zkoušel štěstí v Arsenalu, kde však do A-týmu proniknout nedokázal. V aktuální sezóně se těší dobrému hernímu vytížení a ve žlutočerném dresu naskočil do 28 zápasů, vstřelil 10 gólů a přidal 3 asistence.

Foto: Borussia Dortmund