Coufal se omluvil za ostudu! Je to trapné, nic podobného už nechci zažít, přiznala opora West Hamu

Rozčarování, zklamání, nečekaný krach. Obránce West Hamu Vladimír Coufal si nedovedl vysvětlit nedělní domácí debakl 0:6 v londýnském derby s Arsenalem ve 24. kole Premier League. Nakládačku, kterou neunesla řada fanoušků a už v poločase odešla z hlediště, v rozhovoru pro klubovou televizi označil za trapnou. Bývalý slávista doufá, že už nikdy nic podobného nezažije. Za debakl se omluvil.

Coufal se omluvil za ostudu! Je to trapné, nic podobného už nechci zažít, přiznala opora West Hamu

"Kladiváři" vyrovnali nejvyšší porážku na svém stadionu; o šest branek doma v lize prohráli předtím jen v prosinci 1963 s Blackburnem (2:8). "Nikdy jsem tak vysokou porážku nezažil a doufám, že už nezažiju. Je to tak trapné pro mě i celý tým, když si hráči Arsenalu přihrávají a jejich fanoušci jim aplaudují. Je to trapné pro nás, naše fanoušky i West Ham," řekl Coufal.

"Můžeme se fanouškům jen omluvit a poděkovat těm, kteří zůstali až do konce. Chápu ty, kteří odešli před koncem, protože bych upřímně udělal to samé," překvapil jednatřicetiletý český reprezentant.

Úřadující vítěz Konferenční ligy na Olympijském stadionu prohrával 0:4 už v poločase. "Nemám slova nebo vysvětlení pro dnešní výkon. Možná jsme měli před Arsenalem až přílišný respekt, ale takhle bychom doma nikdy neměli hrát. Měli bychom je hned dostupovat, presovat a udržovat pod tlakem," viděl problém Čech.

West Ham přitom předchozí dvě vzájemná utkání v této sezoně vyhrál. "Kanonýry" nejprve doma v listopadu porazil v osmifinále Ligového poháru 3:1 a v prosinci v Premier League zvítězil na stadionu Arsenalu 2:0. Jenže teď už na výhru čeká sedm utkání a experti se přou, zda by nakonec neměl v klubu skončit manažer David Moyes. Pro něj byla nedělní porážka už 240. v jeho trenérské kariéře. Nejspíš tou nejkrutější...

West Ham dostal v londýnském derby naloženo od Arsenalu, Citizens díky Haalandovi porazili Everton

Coufal, který v zimě naznačil, že by se nebránil přestupu ke konkurenci, protože byl zklamaný, že mu klub nenabídl dlouhodobý konktrakt,oceníl také výkon londýnského rivala. "Hrál velmi dobře, mnohem lépe než v minulých dvou vzájemných zápasech, v nichž jsme Arsenal porazili. Připadalo nám, že jsou jeho hráči všude. Snažili jsme se hrát, jenže nás pořádně sevřeli. Vypadalo to, jako kdyby hráli doma. Nikdy už nechci něco podobného zažít," prohlásil Čech.

Navzdory drtivé prohře šel po závěrečném hvizdu poděkovat divákům. "Zbožňuju naše fanoušky a doufám, že se máme navzájem rádi. Cítil jsem potřebu jim poděkovat. Je mezi námi vzájemný respekt, tak by to mělo být. Snažím se děkovat fanouškům po každém utkání," řekl bývalý hráč Liberce či Slavie, odkud na podzim 2020 přestoupil do současného působiště.

"Není jednoduché se jim postavit po takové porážce. Je těžké udržet hlavu nahoře a podívat se jim do očí, protože jsou oprávněně zklamaní. Naprosto tomu rozumím. Snad se posuneme dál a napravíme to v příštím zápase (na hřišti Nottinghamu)," uvedl Coufal.

Spoluhráče se pokusí motivovat. "Všichni cítí vinu. Musíme se začít připravovat na další utkání. Jsem si jistý, že všichni budou tvrdě pracovat a budou odhodlaní to odčinit a dokázat fanouškům, že takoví nejsme. Prosím fanoušky, aby nás i nadále podporovali. Zítra je nový den a musíme jít dál. Snad budou mít všichni hlavy nahoře. Pokud ne, budu první, který se bude snažit, aby mysleli pozitivně," podotkl Coufal. West Ham klesl v Premier League na osmé místo.