Ikonického nápisu This is Anfield se nemůže dotknout hned deset hráčů. Zákaz dostali do Kloppa

Ikonická tabule s nápisem "This is Anfield" patří již neodmyslitelně ke stadionu aktuálně vedoucího mužstva Premier League, Liverpoolu. Někteří hráči Reds se ovšem tohoto místa nemohou dotknout, neboť dostali zákaz od manažera Jürgena Kloppa. 

Ikonického nápisu This is Anfield se nemůže dotknout hned deset hráčů. Zákaz dostali do Kloppa

Ikonickou část Anfield Road fanoušci nevidí, neboť nápis "This is Anfield" je umístěn v chodbě těsně před vstupem na trávník. V průběhu let se stalo tradicí, že se hvězdy Liverpoolu před vstupem na hřiště nápisu dotknou.

Poprvé se objevil před padesáti lety, tehdy se o to postaral legendární manažer Reds Bill Shankly. Ten k tomu dodal: "Je to tam, aby to našim klukům připomnělo, za koho hrají. A taky soupeři, aby věděli, proti komu hrají."

V roce 2016 však Jürgen Klopp tuto tradici ukončil. "Řekl jsem svým hráčům, aby se nápisu nedotýkali. Do chvíle, kdy něco nevyhrají. Je to projev respektu. Dotkl jsem se toho, když jsem byl manažerem Borussie Dortmund. A prohráli jsme 4:0," uvedl.

Kvůli tomuto pravidlu tak nyní v kádru Reds najdeme deset hráčů, kteří se ikony Anfieldu dotknout nemohou. Konkrétně se jedná o Codyho Gakpa, Stefana Bajčetiče, Alexise Mac Allistera, Dominika Szoboszlaie, Wataru Enda, Ryana Gravenbercha, Bena Doaka, Jarella Quansaha, Conora Bradleyho a také Darwina Núňeze.

Ti totiž do klubu dorazili až po posledním úspěchu Liverpoolu. Poslední trofej Reds vybojovali v roce 2022 v rámci FA Cupu. Změnit to právě tito hráči mohou už 25. února, kdy na Liverpool čeká finále Carabao Cupu proti Chelsea.