Greenwoodova trefa odstartovala tradiční venkovní selhání Granady

Getafe dalo zapomenout na nepovedené výkony z posledních týdnů a v dohrávce 22. kola LaLigy porazilo Granadu 2:0. Madridský klub utkání od úvodu dirigoval a do vedení se dostal ve 21. minutě zásluhou tečované střely Masona Greenwooda. Na gól kmenového hráče Manchesteru United navázal o čtvrt hodiny později Borja Mayoral, kterému k již 14. ligové trefě výrazně dopomohl chybující brankář Augusto Batalla. Nováček soutěže z Andalusie tak stále čeká na vítězství z venkovního hřiště, kde prohrál už celkem 10 zápasů.

Fanoušci sice byli rádi, že Azulones na rozdíl od předchozí sezony zakotvili v klidném středu tabulky, ze vstupu do roku 2024 však nadšení být nemohli. Vrásky na jejich tvářích vytvořily dvě po sobě jdoucí porážky v LaLize, což se Getafe přihodilo poprvé od dubna, doplněné vypadnutím z Copa del Rey. V něm už dávno kvůli administrativnímu prohřešku nepůsobila ani Granada, jež se s pouhými dvěma ligovými výhrami nacházela v sestupovém pásmu.

Do první gólové příležitosti se v 11. minutě dostal domácí útočník Mayoral, kterého našel v náběhu přesným centrem z levé strany Jordi Martín. Hlavní útočnou zbraň Getafe ale skvělým zákrokem vychytal Batalla. Argentinský brankář, jenž je u Andalusanů na hostování, už byl ovšem krátký na tečovanou střelu Greenwooda, který se po individuální akci rozhodl vypálit z hranice pokutového území. Nešťastný gól Batallu pravděpodobně rozhodil, neboť ve 36. minutě podklouzl při rozehrávce a daroval míč Mayoralovi, jenž neměl problém dopravit jej do sítě a zvýšit na rozdíl dvou branek.

Zdramatizovat stav utkání mohl po necelé hodině hry hostující Myrto Uzuni, jenž se postavil k nařízené penaltě po nedovolené hře rukou Martína. Albánský útočník však ze značky pokutového kopu napálil pouze levou tyč, od které se míč odrazil mimo. Granada ve druhé půli jednoznačně dominovala a další výraznější šanci si připravila v 79. minutě. Uzuni sklepl v šestnáctce míč na Óscara Melenda, jehož střelu však skvělým zákrokem vyrazil mimo tři tyče David Soria.

Duel na předměstí Madridu se tak proměnil v již sedmou venkovní porážku Granady v řadě. Ta v příštím kole přivítá 3. února Las Palmas, na stadion Getafe zamíří už o dva dny dříve Real Madrid.