Klopp chtěl na Anfield Road balit kufry už v červnu. Nechal se ale přemluvit

Tento týden jde rozhodně o největší fotbalovou senzaci. Jürgen Klopp oznámil, že po sezoně skončí na lavičce Liverpoolu. Anglický deník The Times nicméně přišel s informací, podle které německý manažer o svém konci uvažoval již loni v červnu. 

Klopp chtěl na Anfield Road balit kufry už v červnu. Nechal se ale přemluvit

Po dlouhých devíti letech se Jürgen Klopp rozloučí se svou druhou rodinou, Liverpoolem. S anglickým velkoklubem získal všechny dostupné trofeje a v květnu bude zcela jistě odcházet jako legenda.

Deník The Times ovšem nyní přišel s informací, že německý manažer neměl daleko k odchodu již po minulé sezoně, která se za úspěšnou rozhodně považovat nedala. Reds skončili v Premier League až na páté pozici, s Realem Madrid vypadli v osmifinále Ligy mistrů a v FA Cupu skončili už ve čtvrtém kole na kopačkách Brightonu.

Kdo bude nástupcem Kloppa? Ve hře může být liverpoolská legenda i mistr světa, co je bez místa

Dle anglického deníku se Klopp již tehdy cítil velmi unavený a uvažoval o své rezignaci. Věděl také o tom, že kádr je třeba přestavět a bylo mu jasné, že i to bude stát mnoho sil.

Vše ale vyřešila jeho manželka Ulla Sandrock, která Kloppovi nejednou v rozhodování pomohla. Prsty měla druhá Kloppova manželka v odchodu z Borussie Dortmund či v odmítnutí Manchesteru United.

Zasloužila se také o to, že šestapadesátiletý rodák ze Stuttgartu podepsal před dvěma lety na Anfield Road prodloužení smlouvy. Nyní už ale svého manžela nepřemluvila, a je otázkou, zda to vůbec zkoušela. Po dlouhých letech si chce Jürgen Klopp odpočinout a je jasné, že minimálně v příštím ročníku jej v žádném klubu neuvidíme.

V nedávném rozhovoru, kde svůj konec oznámil, také dodal, že nikdy ve své kariéře nepovede jiný než anglický celek a závěrem dokonce naznačil, že by se k trénování již nikdy nevrátil. 

 
Zdroj: FC Liverpool