Už i Sheffield United je dvouciferný. Gólem z nastavení se navíc zapsal do historie Premier League

Sheffield United nebyl proti West Hamu v rámci 21. kola Premier League horším celkem, bodový příděl ale zachraňoval až v nejzazším možném termínu. Proměněná penalta Olivera McBurnieho navíc znamenala zápis do historie nejvyšší anglické soutěže.

Sheffield United v utkání dvakrát prohrával, přesto z domácího klání proti West Hamu United vyválčil bod a i on už je dvouciferný. Na svém kontě má po jednadvaceti duelech 10 bodů a na sedmnáctý Everton jich ztrácí sedm.

V závěru klání, kdy Sheffield prohrával 1:2, to přitom na bodový zisk nevypadalo. Střídající Rhian Brewster se po deseti minutách na hřišti musel poroučet předčasně do sprch, když tvrdě zajel do hostujícího beka Emersona.

Na opačné straně se ale nechal zbytečně vyloučit Vladimír Coufal a dostal Blades opět do hry. Šestiminutové nastavení se nakonec pořádně protáhlo. V deváté nastavené minutě se pak Areola dostal do kontaktu s McBurniem a výsledkem byl nařízený pokutový kop.

Právě McBurnie penaltu proměnil a tím se zapsal do historie Premier League. Sheffield totiž vyrovnávací trefu vstřelil v čase 102 minut a 7 vteřin. Žádný gól v historii anglické ligy nepadl později.

Rekord dosud držel Dirk Kuyt a jeho proměněná penalta v utkání proti Arsenalu z roku 2011. Nizozemský ofenzivní záložník se trefil v čase 101:48. Tento čas nyní zkušený Skot překonal a nováčkovi soutěže zařídil alespoň bod.