Třaskavý přestup! United získali stavitele konkurenčního City. Ten prý utíká z potápějící se lodi

Není to sice přestup hráče, ale i tak jde o velkou věc. Manchester United totiž z konkurenčního a v posledních letech daleko úspěšnějšího Manchesteru City získal Omara Berradu, jednoho ze strůjců fungující mašiny Citizens. Ten bude nově výkonným ředitelem klubu z Old Trafford.

Třaskavý přestup! United získali stavitele konkurenčního City. Ten prý utíká z potápějící se lodi

Manchester United hledal generálního ředitele, který by nahradil Richarda Arnolda, jenž opustil Old Trafford v rámci přestavby vedení. Hledání šéfy Red Devils přivedlo k Berradovi, jednomu z klíčových mužů, kteří stojí za nedávnými úspěchy Citizens na hřišti i mimo něj.

„Jako jeden z nejzkušenějších manažerů na vrcholové úrovni evropského fotbalu přináší Omar bohaté zkušenosti. Obchodní i fotbalové,“ oznámil v prohlášení klub z Old Trafford. Přesné datum Berradova nástupu bude ještě oficiálně potvrzeno. Povinností se pravděpodobně ujme v létě před novou sezonou.

Zkušený funkcionář, jenž pracoval v minulosti i pro Barcelonu zasedne rovněž v představenstvu klubu a bude se zodpovídat novému vlastnickému uspořádání United. Berrada byl vytipován a sledován společností INEOS, což podtrhuje vliv firmy Sira Jima Ratcliffa. Ten vstoupil na přelomu roku do klubu z Old Trafford, když koupil 25 procent akcií United. Čeká se jen na to, až ohledně investice vše schválí vedení Premier League.

Haalandova agentka a zákulisní hry s Realem. Je v Manchesteru zaděláno na velký problém?

Získání uznávaného experta je na Ostrovech považováno za významný úspěch. Berrada působil jako šéf fotbalových operací ve společnosti City Football Group (CFG), která vlastní Manchester City a řadu dalších klubů po celém světě. Úzce spolupracoval s ředitelem City Txikim Begiristainem v oblastech, jako jsou přestupy a smlouvy. Podílel se třeba na podpisu kanonýra Erlinga Haalanda.

Berrada pracoval i jako obchodní ředitel společnosti City Football Marketing, než byl v roce 2016 povýšen do funkce ředitele City. Do Manchesteru City přišel z Barcelony v roce 2011, v katalánském klubu působil téměř osm let jako vedoucí manažer pro rozvoj obchodu a vedoucí sponzoringu.

Někteří fanoušci vnímají odchod známé tváře jako jasný signál, že v Manchesteru City není něco v pořádku. Obávají se, že výsledek vyšetřování brzy odhalí to, že byla v Citizens opakovaně porušována pravidla Financial Fair Play, což by mohlo mít za následek bodové odečty, nebo dokonce i sestup týmu do nižší soutěže.