Xavi je připraven na kritiku: Jsem silný, je to pro nás těžká rána, ale přenastavíme se a zabojujeme o zbylé 3 trofeje

Trenér Barcelony Xavi se omluvil katalánským fanouškům za nedělní prohru 1:4 s odvěkým rivalem Realem Madrid ve finále španělského Superpoháru v Rijádu. Podle něj ukázal jeho tým nejhorší tvář, věří však, že se vzchopí.

Xavi je připraven na kritiku: Jsem silný, je to pro nás těžká rána, ale přenastavíme se a zabojujeme o zbylé 3 trofeje

Za "Bílý balet" se v úvodních 10 minutách dvakrát trefil Vinícius Júnior, poté snížil Robert Lewandowski, brazilský útočník Realu však před koncem prvního poločasu dokonal hattrick. Po změně stran ještě zvýšil Rodrygo, Barcelona navíc dohrávala bez vyloučeného Ronalda Araúja.

"Hlavou mi běží zklamání, smutek. Byli jsme natěšení, ale odehráli jsme nejhorší zápas ze všech. Snížili jsme na 1:2 a měli možnost se vrátit, jenže další inkasovaný gól nám vše zkomplikoval. Real nám ublížil z protiútoků a přechodů," prohlásil Xavi.

"Omlouváme se fanouškům, ukázali jsme tu nejhorší tvář. Musíme se vzpamatovat. Zažil jsem hodně porážek a vzchopili jsme se. Barca se vrátí," uvedl třiačtyřicetiletý mistr světa a dvojnásobný evropský šampion se Španělskem.

Z hvězdného Benzemy je průšvihář. Nechodí na tréninky, na turné v Dubaji si nezahraje. Skončí předčasně v Al-Ittihadu?

Věří, že porážka jeho týmu pomůže. "Je jasné, že bude následovat kritika, ale musíme ji přijmout. Nehráli jsme na požadované úrovni," konstatoval Xavi, který vede katalánské mužstvo od listopadu 2021. "Musíme se hodně zlepšit, abychom vyhrávali trofeje. Musíme se fanouškům Barcelony omluvit, protože to bylo finále, El Clásico a nehráli jsme tak, jak bychom měli," podotkl Xavi.

"Blaugrana" v minulé sezoně dovedl k vítězství v La Lize i španělském Superpoháru, ve zbytku aktuálního ročníku se jeho tým popere o tři trofeje. V Lize mistrů i Španělském poháru je Barcelona v osmifinále, v lize ztrácí na vedoucí Gironu ze čtvrté pozice osm bodů.

"Jsem připravený přijmout kritiku. Už jsme ji předtím zažili, ale věřím našemu projektu i sobě. Jsem silný. Je to pro mě i hráče těžká rána, ale jdeme dál. Přenastavíme se a zabojujeme o zbývající tři trofeje," slíbil Xavi.

Bílý balet ovládl bitvu o španělský Superpohár. V domově Ronalda rozhodl hattrickem Vinícius Júnior