Real i Juventus by mohly vyučovat z čistých kont, dva kluby jsou ale v nasbíraných nulách ještě před nimi...

K úspěchům týmy obvykle dokráčí nejen díky bravurní útočné činnosti. Zásadní roli hraje také nepropustná defenziva a tu mají v rámci TOP 5 evropských lig právě teď nejlepší v Miláně, Turíně, Nice a Madridu.

Real i Juventus by mohly vyučovat z čistých kont, dva kluby jsou ale v nasbíraných nulách ještě před nimi...

Vůbec nejvíce čistých kont (12) je evidováno u Interu Milán, který během devatenácti odehraných duelů inkasoval pouhých devět branek.

Trenér Simone Inzaghi, který už vede Nerazzurri dva a půl roku, si evidentně zakládá na defenzivě.

Obranu navíc velmi dobře řídí čerstvý pětatřicátník a nástupce Samira Handanoviče Yann Sommer, z čehož by se za pár měsíců mohlo urodit jubilejní dvacáté Scudetto.

O třináctou nulu v sezoně se bude moci lídr Serie A, v jehož obraně hrají prim zejména Dimarco, Dumfries, Bastoni, Darmian, Pavard a De Vrij, pokusit 13. ledna v Monze.

Vaclíkův konec v zámoří je zase blíž? Jeho americký klub angažoval slovenského gólmana

V Ligue 1 má bezkonkurenčně nejlepší defenzivu druhé Nice, které obdrželo během sedmnácti kol jen devět gólů a hned jedenáctkrát nebylo pokořeno vůbec.

Polský brankář Marcin Bulka se konečně vypracoval na jedničku, ve formaci před ním uplatňuje bohaté zkušenosti už čtyřicetiletý Brazilec Dante a o dalšího zadáka Jeana-Claira Todiba je rázem zájem i na mnohem věhlasnějších adresách.

Velmi pevná defenziva v současnosti zdobí také Real Madrid , jehož obrana byla v uplynulých devatenácti kolech LaLigy pokořena jen jedenáctkrát a má za sebou již deset čistých zápasů.

Jen pro srovnání - druhá Girona lovila míč ze sítě čtyřiadvacetkrát a třetí Barcelona inkasovala dvaadvacet branek.

Pomůže někdejší tvář Slavie udržet Unionu Berlín Bundesligu? Německý klub se má zajímat o Musu

Rüdiger, Mendy, Alaba, Nacho či Alaba evidentně odvádí více než dobrou práci a dlouhodobá absence Courtoise se nikterak neprojevuje.

Stejné číslo nul jako Real má na Apeninském poloostrově i Juventus (10), který se po pár nevýrazných letech opět zapojil do boje o titul.

Útok sice mají Bianconeri úsporný (jen 29 nastřílených gólů v 19 zápasech), nicméně obrana funguje a jen 12 inkasovaných branek je dobrá vizitka. Tím spíš, že třetí AC Milán inkasovalo v dosavadním průběhu soutěže dvacetkrát a čtvrtá Fiorentina devatenáctkrát.

Massimiliano Allegri, jehož svěřenci nenašli přemožitele již patnáct utkání v řadě, musí být s hrou vzadu spokojen. O další nulu může Stará dáma zabojovat před domácím publikem 16. ledna proti Sassuolu.

Nejvíce čistých kont v TOP 5 evropských ligách:

12 - Inter Milán
11 - Nice
10 - Real Madrid
10 - Juventus Turín