Hendersona štve mizerná návštěvnost, odchod trenéra i vlhkost. Vrátí se do Anglie?

Jordan Henderson po svém přestupu do Saúdské Arábie neprožívá zrovna ideální období své kariéry. Po šesti měsících v Al Ettifaqu tak přemýšlí o návratu do Premier League. A to i s tím, že by přišel o miliony liber. 

Hendersona štve mizerná návštěvnost, odchod trenéra i vlhkost. Vrátí se do Anglie?

Jordan Henderson se v létě po dlouhých letech rozloučil s Liverpoolem a za 12 milionů liber zamířil za Stevenem Gerrardem do Al Ettifaqu. Angažmá mu ale podle představ vůbec nevychází.

Jeho tým je kvůli neuspokojivým výsledkům pod obrovským tlakem, Gerrarda se nepřizpůsobil životnímu stylu, vadí mu horko i vlhkost a v posledních týdnech také mizerná domácí návštěvnost.

Stadion Al Ettifaqu má sice 35 tisíc míst, průměrně ale na utkání dorazí jen 7800. Poslední kapkou má poté být odchod Iana Fostera, asistenta trenéra, který si to namířil do Plymouthu.

Podle informací Daily Mail by se tak anglický záložník rád vrátil domů. A to i přesto, že by mohl přijít o pořádný balík peněz. Vždyť v Saúdské Arábii pobírá 700 tisíc liber týdně, na což by v Premier League mohl zapomenout.

Jedním rozhodnutím by navíc přišel o 7 milionů liber. V Saudi Pro League je osvobozen od daní, ale jen v případě, že dodrží první dva roky nové smlouvy. Pokud by odešel po půl roce, musel by zaplatit daň ve výši dvaceti procent z výdělku, tedy právě něco okolo sedmi milionů liber.

Ani to by mu ale zřejmě nepřekáželo. Dodejme, že středního záložníka aktuálně hledají Crystal Palace, Fulham a Newcastle a podle Daily Mail by při možném návratu Hendersona na Ostrovy měl být favoritem prvně jmenovaný.