Přijde v zimě Stuttgart o hlavní palebnou sílu Guirassyho? Skloňováni jsou tři vážní zájemci

Sedmadvacetiletý guinejský útočník Serhou Guirassy patří nepochybně k největším překvapením letošního ročníku Bundesligy. Jeho střelecký apetit láká hned celou řadu zájemců o jeho služby, proto se očekává, že již během zimního přestupového okna by mohl změnit svou klubovou příslušnost.

Přijde v zimě Stuttgart o hlavní palebnou sílu Guirassyho? Skloňováni jsou tři vážní zájemci

Rennes jej před rokem zapůjčilo do Stuttgartu, kde se osvědčil. Ve čtyřiadvaceti ligových zápasech zaznamenal dvanáct branek a jednu asistenci. Letos má na svém kontě již tref sedmnáct a stačilo mu na to zatím o deset zápasů méně.

Díky jeho střelecké formě se Stuttgart drží v tabulce Bundesligy na třetím místě, které by mu zaručovalo v další sezóně start v prestižní Lize mistrů. Pokud by však na jaře tento schopný útočník v týmu chyběl, mohlo by to znamenat pohromu.

KANONÝR LEWANDOWSKI SE KONEČNĚ DOČKAL POCHVALY. SKONČÍ JEHO NESHODY SE ŠPANĚLSKÝMI NOVINÁŘI?

Guirassy se v tabulce střelců drží na druhém místě a na lídra Harryho Kanea z Bayernu Mnichov ztrácí čtyři přesné zásahy. Italský list La Gazzetta dello Sport ale skloňuje jeho lednový odchod a vnímá ho jako hotovou věc, ačkoliv ještě není patrné, kam nakonec zamíří. Rozhodnout by se mohlo mezi AC Milán, Manchesterem United a Tottenhamem.

Foto: VfB Stuttgart