Štědrovečerní utkání anglické Premier League po 28 letech vyhrál Wolverhampton

Wolverhampton vyhrál v nedělním vánočním utkání Premier League nad Chelsea 2:1. Hosté z Londýna dokázali na dvě trefy Vlků reagovat gólově až v nastaveném čase, když se premiérově v dresu Blues trefil Francouz Nkunku. Poražení jsou v tabulce s 22 body desátí, vítězové pak jen o příčku horší, když mají stejně bodů.

Chelsea se od začátku tlačila dopředu, brankáře Josého Sá však dlouho vážněji neohrozila. Nebezpečné akce hostů totiž Armando Broja ani Nicolas Jackson nedokázali zakončit alespoň střelou. První kritický moment musel Portugalec ve službách Wolves hasit až ve 33. minutě. Po chybě obránce na něj běželi hned tři osamocení hráči Blues, Raheem Sterling ale místo přihrávky spoluhráčům před prázdnou branku zvolil zakončení, se kterým si Sá skvělým vyběhnutím poradil. Neproměněná tutovka jako by opařila hostující fotbalisty. Až do konce poločasu byli totiž pro změnu aktivnější Vlci. Jejich tlak vyvrcholil únikem za obranu Hee-Chan Hwanga, Korejcovo zakončení ale mířilo příliš vysoko.

V 51. minutě už ale srbský brankář Djordje Petrovič kapituloval, přesnou hlavičkou na zadní tyč se po rohovém kopu prezentoval záložník Lemina. V 64. minutě mohl vyrovnat střídající Nkunku, jehož tečovanou střelu odvracel až na brankové čáře stoper Toti. Chelsea s uzdravenou posilou na hřišti zvýšila tlak, obrana Wolves ale pracovala bezchybně a nepouštěla hosty k nebezpečnému zakončení. Dlouhé 11minutové nastavení paradoxně pomohlo domácím, kteří se prosadili podruhé. Sražený centr usměrnil z úrovně penalty k pravé tyči Matt Doherty a rozhodl tak o výsledku vánočního duelu. O chvíli později sice dokázal svou premiérovou brankou v Premier League snížit Nkunku, porážku svého celku ale neodvrátil.

V éře Premier League se hrálo 24. prosince teprve podruhé, při premiéře v roce 1995 porazil Leeds 3:1 Manchester United. Chelsea a Wolverhampton nastoupili na Štědrý den naposledy shodně v roce 1966.