Juventus vydřel vítězství na půdě Frosinone, tři body trefil chvíli před koncem Vlahovič

Lídr italské ligy Inter Milán porazil na svém hřišti 2:0 Lecce a také po 17. kole udržel čtyřbodový náskok před druhým Juventusem Turín. Stará dáma v sobotu také zvítězila, když bral tři body za výhru 2:1 na půdě Frosinone. Na čtvrté místo se vrátila Boloňa domácí výhrou 1:0 nad Bergamem. Po úterním vyřazení z Italského poháru neuspěla Neapol ani v lize. Obhájci titulu podlehli na hřišti AS Řím 0:2. Hosté zápas dohrávali v sedmi, bez dvou vyloučených a jednoho zraněného hráče.

Bianconeri k výhře nasměroval ve 12. minutě Kenan Yildiz, jenž je považován za budoucnost tureckého fotbalu a rostoucí hrozbu pro český národní tým ve skupinové fázi Eura. Nadějný teenager, který se již stihl prosadit v reprezentačním duelu s Německem a vzbudil zájem Arsenalu či Liverpoolu, si v nedávné době stěžoval na nedostatek prostoru v A-týmu a projevil tendence k odchodu. Hrdinou Staré dámy se ale stal střídající Dušan Vlahovič, jenž trefou v 81. minutě připravil celku z lazijského regionu první porážku před vlastními diváky od úvodního kola.

Inter ve středu vypadl v osmifinále Italského poháru s Boloňou a připsal si druhou soutěžní porážku v sezoně, dnes ale roli favorita splnil. Skóre otevřel na konci úvodního dějství hlavou Bisseck, jenž dal první gól v Serii A. Pojistku přidal po efektní Arnautovičově asistenci patičkou v 78. minutě Barella. Lecce, které v lize nebodovalo po pěti duelech, navíc dohrávalo bez vyloučeného Bandy.

Neapol po úterním debaklu s Frosinone 0:4 v osmifinále Italského poháru neuspěla ani v lize. Hosté dohrávali zápas v devíti. V 66. minutě dostal červenou kartu Politano, který nakopl soupeře, jenž ho držel za dres. Za deset minut využil početní výhodu Pellegrini, který se trefil pohotovou střelou z otočky. V 86. minutě kanonýr Osimhen zezadu podkopl El Shaarawyho a obdržel druhou žlutou kartu. V nastavení pak ještě zpečetil výhru AS Lukaku svým osmým gólem v tomto ligovém ročníku.

Desátý FC Turín remizoval doma 1:1 se šestnáctým Udine. Reprezentační obránce David Zima zůstal celý zápas mezi náhradníky "Býků". Do hry se nedostal ani záložník Jakub Jankto z Cagliari, které podlehlo v záchranářském souboji 0:2 Veroně.