Tohle se nemělo stát, smutní v Amsterdamu. Ajax utrpěl jednu z nejostudnějších porážek v historii

Nejúspěšnější nizozemský klub Ajax Amsterodam utrpěl v už tak nevydařené sezoně jednu z nejostudnějších porážek v historii. Čtyřnásobný vítěz Ligy mistrů ve čtvrtek večer senzačně vypadl v 2. kole domácího poháru po porážce 2:3 s týmem USV Hercules ze čtvrté nejvyšší soutěže. S amatérským klubem prohrál Ajax vůbec poprvé.

Velký favorit prohrával v Utrechtu až do 82. minuty 0:2. Poté se mu podařilo srovnat, ale šokující vítězný gól vstřelil ve třetí minutě nastavení Mats Grotenbreg a poslal outsidera do třetího kola.

Hvězdám na lavičkách tekly nervy. Klopp shodil vlastní fanoušky, Xavi zase svůj tým

"Tohle se nemělo stát," uvedl asistent trenéra Ajaxu Michael Valkanis. Hlavní kouč John van 't Schip u blamáže osobně nebyl, protože v Austrálii ženil syna. "Prožíváme hodně těžkou sezonu. Ale musíme se nadále snažit a dostat se na správnou cestu," dodal Valkanis.

Šestatřicetinásobný mistr ligy Ajax prožil hororový začátek sezony, nevyhrál deset zápasů za sebou a pohyboval se v sestupovém pásmu. Aktuálně je už pátý, ale s obrovskou ztrátou 23 bodů na vedoucí Eindhoven.