Sevilla vyhrála po deseti zápasech a poprvé od konce září, Griezmann vyrovnal klubový rekord Aragonése

Hráči Atlétika ve španělské lize v Madridu po dlouhém oslabení remizovali s Getafe 3:3. Dvě branky domácích vstřelil Antoine Griezmann, který se 173 góly vyrovnal klubový rekord Luise Aragonése. FC Sevilla v 18. kole zvítězila v Granadě 3:0 a v La Lize vyhrála po deseti zápasech a poprvé od konce září.

Atlético ve 38. minutě oslabil obránce Savič, jenž byl vyloučen po druhé žluté kartě. Přesto Griezmann ještě před pauzou otevřel skóre. Getafe vyrovnalo v 53. minutě zásluhou Mayorala, ale poté dvakrát inkasovalo. Trefil se střídající Morata a chvíli nato Griezmann zvýšil na 3:1 z penalty.

Hosté ale v závěru vybojovali bod. V 87. minutě snížil Rodríguez a v nastavení vyrovnal z dalšího pokutového kopu Mayoral. Útočník Getafe je s 12 góly druhým nejlepším střelcem soutěže. O jednu branku víc má na kontě Bellingham z Realu Madrid. Atlético v devátém domácím zápase v lize poprvé nezvítězilo, na třetím místě neúplné tabulky vystřídalo o skóre mistrovskou Barcelonu.

Sevilla k triumfu v Granadě nakročila už v úvodním poločase, kdy se prosadili Pedrosa s Ocamposem. Třetí branku hostů přidal ve 49. minutě sedmatřicetiletý stoper Ramos. Andaluský tým se posunul na 13. místo.

Španělská liga - 18. kolo:

Vallecano - Valencie 0:1 (61. Canós)

Atlético Madrid - Getafe 3:3 (44. a 69. z pen. Griezmann, 63. Morata - 53. a 90.+3 z pen. Mayoral, 87. Rodríguez)

Granada - FC Sevilla 0:3 (23. Pedrosa, 32. Ocampos, 49. Ramos).