Preview: Tottenham - West Ham. Kohouti se v londýnském derby pokusí vyrovnat se mistrovi

Tottenham se podílel na strhujícím nedělním zápase Premier League (PL), když se vyhnul tomu, aby se stal prvním týmem v historii PL, který prohrál čtyři zápasy v řadě poté, co skóroval jako první, když dvakrát vyrovnal na Etihadu proti Manchesteru City a remizoval 3:3. Byl to další thriller pro fanoušky Spurs, kteří v poslední době rozhodně dostávají za své peníze dost zábavy, protože v každém z minulých pěti duelů Tottenhamu v PL oba týmy skórovaly a vždy padly alespoň 3 góly.

Preview: Tottenham - West Ham. Kohouti se v londýnském derby pokusí vyrovnat se mistrovi

Navzdory této bojovnosti se svěřenci Angeho Postecoglua po nedávné sérii čtyř utkání bez výhry (0-1-3) propadli ligovou tabulkou a budou se zoufale snažit tuto sérii ukončit proti West Hamu United. V těchto končinách se vždy jedná o netrpělivě očekávaný zápas, v němž Spurs doufají, že si udrží domácí dominanci, neboť hosté v posledních pěti vzájemných konfrontacích na severu Londýna neprohráli (4-1-0).

West Ham do tohoto utkání vstupuje po dalším londýnském derby (1:1 s Palace), přičemž trenér David Moyes lituje, že dostali "strašný gól", který je nakonec stál tři body. I tak jsou ale Hammers v posledních pěti soutěžních kláních neporaženi (4-1-0), což jim umožnilo kvalifikovat se do jarní části evropských pohárů a udržet se v boji o účast v evropských pohárech pro příští ročník.

Prodloužení této série zde rozhodně není jisté kvůli neuspokojivé bilanci bez vítězství proti současným soupeřům z první šestky v této sezoně (0-1-3), přestože ve všech čtyřech těchto zápasech hosté skórovali. To by mohlo znamenat, že od Moyesových svěřenců uvidíme defenzivnější přístup. Kouč Kladivářů má přinejmenším solidní bilanci v severolondýnských soubojích. Během své bohaté trenérské kariéry remizoval častěji pouze se dvěma jinými týmy (9-11-16).

Koho sledovat: V neděli to bylo o Heung-Min Sonovi (PL: 9+2), který se stal teprve pátým hráčem v historii soutěže, který v jednom střetu skóroval, asistoval a vstřelil si vlastní gól! Mohammed Kudus z West Hamu si svým zásahem proti Palace, který byl prvním z jeho pěti soutěžních gólů za klub, jímž otevřel skóre, vysloužil své první ocenění Livesport Hráč zápasu v PL.

Zajímavost: Z 24 inkasovaných ligových branek West Hamu v této sezoně jich 19 padlo po změně stran (79 %).