Preview: Sheffield United - Liverpool. Blades narazí na favorita už s novým manažerem

Poté, co Sheffield United zažil opravdu hrozivý start do letošního ročníku Premier League (PL) a v prvních 13 kolech zaznamenal pouze jediné vítězství (1-2-10), vyhlížel souboj s Burnley jako způsob, jak nastartovat obrodu. To, co se ale nestalo, protože Blades dostali výprask 0:5 a propadli se na dno tabulky. To neustál manažer Paul Heckingbottom a brzy poté byl propuštěn.

Preview: Sheffield United - Liverpool. Blades narazí na favorita už s novým manažerem

Po tak těžké porážce se fanoušci na Bramall Lane budou obávat, co přinese duel s Liverpoolem, který se uchází o titul. V posledních pěti vzájemných konfrontacích Sheffield vždy padl a vstřelil jediný gól. Jediným povzbuzením pro domácí může být termín tohoto zápasu uprostřed týdne, protože zvítězili ve třech z předešlých čtyř zápasů PL hraných ve středu (3-0-1).

Na druhou stranu hosté vyhráli každý z předešlých devíti středečních střetů PL a je nepravděpodobné, že by se Reds museli na některý z těchto předchozích duelů připravovat po takové adrenalinové smršti, jakou zažili o víkendu. Drama, které přineslo vyrovnávací gól v 87. minutě a vítěznou trefu v 88. minutě, zažili proti Fulham na Anfieldu (4:3).

Díky tomu mají v této ligové sezoně na kontě 15 bodů ze zápasů, ve kterých prohrávali, což je po Gironě z LaLigy s 19 body, druhý nejvyšší počet mezi týmy z tradičních pěti velkých evropských lig. Ačkoli jsou hosté v tomto utkání favoritem, vyhnout se nutnosti honit se zde za vítězstvím by mohlo být pro Jürgena Kloppa prioritou číslo jedna, protože jeho tým nedokázal vyhrát žádný z minulých čtyř venkovních zápasů v PL proti nováčkům (0-2-2).

Koho sledovat: Cameron Archer ze Sheffieldu United bude doufat, že se mu podaří přidat další gól. Osm z posledních devíti branek dal doma. Trent Alexander-Arnold z Liverpoolu vstřelil rozhodující trefy v posledních dvou utkáních a prohrál pouze jeden z 18 soubojů, ve kterých za Reds skóroval (16-1-1).

Zajímavost: Liverpool v předešlých deseti venkovních utkáních (1-4-5) vedl pouze dvakrát po první půli.