Semafor 14. kola Premier League: Děsivá ofenziva United, vzepětí Burnley i další ztráta úřadujícího mistra

Rudí ďáblové nenavázali na tři ligová vítězství v řadě a na půdě Newcastlu United předvedli v ofenzivě naprosto mizerný výkon. Pěti góly naopak na tlak okolo Vincenta Kompanyho zareagovali hráči Burnley a konečně se dostali ze dna tabulky. Třetí remízu v řadě si připsal Manchester City, to se úřadujícímu mistrovi stalo naposledy před téměř sedmi lety.

Semafor 14. kola Premier League: Děsivá ofenziva United, vzepětí Burnley i další ztráta úřadujícího mistra

Červená - Ofenzivní mizérie United

Od sezony 2018/19 se ani jednou nestalo, že by měl Manchester United v ligovém utkání v kolonce střel na branku nulu. Nestalo se tak ani ve 14. kole na půdě Newcastlu United, nebylo k tomu ovšem daleko.

Kdyby v 11. minutě nevyzkoušel pozornost Nicka Popea Alejandro Garnacho, Rudí ďáblové by na branku nevystřelili. Po střetnutí na Evertonu, ve kterém poprvé v ligovém ročníku skórovali Anthony Martial, Marcus Rashford a také již zmíněný Argentinec, se přitom zdálo, že ofenziva United je na správné cestě.

Sobotní klání ale ukázalo opak, útok United byl prakticky nulový a obrana Strak jej do ničeho nepustila. Poosmé od ročníku 2018/19 tak United vystřelili jen jednou mezi tři tyče. Naposledy se tak stalo proti Liverpoolu v dubnu roku 2022, v tomto ohledu na United nejlépe umí Manchester City, který dovolil jedinou ránu na bránu hned ve třech vzájemných zápasech za posledních pět sezon.

Svěřenci Erika ten Haga po Newcastlu navíc pokračují v nelichotivé venkovní bilanci. Prohráli totiž posledních 13 zápasů venku proti soupeřům z TOP 8.