Od Manchesteru United se odvrací už i legendy. Už mě to unavuje, nechci se na ně dívat, smutnil Neville

K Manchesteru United se těžko hledají slova. Výmluvné je to, že se na adresu Red Devils už nevysmívají ani ti největší nepřátelé. Smutný úpadek přestává bavit také Garyho Nevillea, někdejšího vynikajícího pravého obránce, který s klubem z Old Trafford prožil celou kariéru. Pořádně ostrý jazyk měl i Roy Keane.

Od Manchesteru United se odvrací už i legendy. Už mě to unavuje, nechci se na ně dívat, smutnil Neville

Neville, bývalý kapitán Manchesteru United, se dokonce (s nadsázkou) obrátil na šéfy televize Sky Sports s žádostí, v níž vyjádřil neochotu pokrývat zápasy svého bývalého klubu po sobotní porážce v Newcastlu.

I přes těsný jednogólový rozdíl, kdy za domácí skóroval Anthony Gordon, považoval Neville výkon za nedostačující. Při porážce se totiž Manchester United trápil a jeho soupeř dominoval téměř celých 90 minut. Ani v jednom momentu zápasu nebylo vidět, že by United mohli uspět.

Svěřenci Eddieho Howea zaznamenali 22 střel oproti osmi střelám United, což podtrhuje problémy týmu Erika ten Haga.

Neville, který je již léta pravidelným expertem Sky Sports, vyjádřil své obavy ve svém podcastu a poukázal na opakující se vzorce v různých aspektech, které se netýkají pouze manažera.

"Unavuje mě to. Už nechci dělat jejich zápasy, už se nechci dívat na jejich zápasy," přiznal Neville. Toto upřímné přiznání odráží hluboký pocit frustrace a únavy ze stavu Manchesteru United, který trvá už několik let.

Na Dúbravku je spoleh. S Manchesterem United neinkasoval ani podruhé v sezoně a Howe ho chválil

Neville zdůraznil, že jeho pocity sdílejí i ostatní, kteří také dospěli do bodu, kdy si řekli, že prostě stačí.

Ještě dál zašel Roy Keane. Další persona United z přelomu tisíciletí. Ir nejde pro ostrá slova daleko, což ukázal například při kritice Davida de Gey. Tentokrát se „vyřádil“ na útočníkovi Anthonym Martialovi.

„Když hrajete tak těžký zápas, musí vás útočník podržet. Zkusit vepředu podržet míč, ať trochu chytnete dech. Sotva se dotkne balónu a hned ho odevzdá, pro soupeře je to hračka. S tímhle může jít někam do nižší ligy. A to mu ještě odpouštím, že dá jeden gól za 14 let,“ zlobil se někdejší kapitán United. „Klub se ho snažili zbavit už před několika lety, nedivím se.“

Nelíbí se mu však celkový obraz. „Vypadají jako lidi, co se vidí poprvé v životě,“ nechápal. 

Od loňského léta, kdy se Holanďan ujal vedení, nedokázali United zatím vyhrát ani jeden zápas Premier League venku proti žádnému z devíti nejlepších týmů ligy. Těžké porážky na hřištích City, Liverpoolu, Brentfordu a Newcastlu během té doby ještě více umocnily problémy United proti nejlepším týmům.

„Hrát za United, s tím přichází velké nároky. Oni se s nimi nedokáží vyrovnat. I ty výhry nad slabšími týmy byly pořádně těsné. Pokud se nedokážete vypořádat s nároky, které se na hráče Manchesteru United kladou, pak tam nemáte co dělat,“ nebral si servítky.

MESSI V MIAMI? NEJEN DOKONALÁ POZITIVA. FANDÍ SE JEMU, NE KLUBU, ZLOBÍ SE MÍSTNÍ