Po jednapadesáti letech Newcastle přehrál United podruhé v řadě. Howe se ale obává o svou jedničku

Poprvé od roku 1971 zvládl Newcastle proti Manchesteru United dva ligové zápasy v řadě. Manažer Eddie Howe chválil především autora jediné trefy Anthonyho Gordona, obává se ale o zdravotní stav Nicka Popea.

Po jednapadesáti letech Newcastle přehrál United podruhé v řadě. Howe se ale obává o svou jedničku

Newcastle poprvé od roku 1971 zvítězil nad Manchesterem United ve dvou po sobě jdoucích ligových duelech. Společně s výhrou v Carabao Cupu v letošním osmifinále vyhrál už třikrát v řadě a ofenziva Rudých ďáblů na defenzivu Strak nevyzrála již dlouhých 321 minut.

Manažera Eddieho Howea ale po utkání těšilo především to, že jeho tým dokázal zareagovat na utkání proti Paris St. Germain, ve kterém byl okraden o vítězství v posledních vteřinách duelu. "Bylo by snadné se litovat, ale my jsme perfektně reagovali," těšilo Howea, jenž vyzdvihl především výkon autora jediné branky Anthonyho Gordona.

"Od prvního dne, kdy sem přišel, byla vidět jeho vášeň, jeho touha dosáhnout velkých věcí a být úspěšný. Na své hře opravdu zapracoval, je jedním z těch, kteří chtějí každý den trénovat více. Jsem rád, že začíná dávat góly a že se mu dostává uznání, které si zaslouží," chválil Howe v rozhovoru pro TNT Sports.

Mrzet jej ale může nepříjemné zranění gólmanské jedničky Nicka Popea. V 86. minutě jej musel nahradit Martin Dúbravka a Howe se obává vykloubeného ramena.

"Je to pro nás obrovská rána, pokud bude Nick mimo hru po delší dobu. Myslím, že si vykloubil rameno, když padal," uzavřel Howe rozhovor.