4. den kvalifikací: Zářil Szoboszlai, ze čtyři anglických přihrávek těžil Lukaku

Největší hvězdou čtvrtého dne reprezentační přestávky byl jednoznačně Dominik Szoboszlai, který dvěma góly otočil vývoj klání s Černou Horou. Z přihrávek čtyř hráčů z Premier League a Championship poté těžil Romelu Lukaku. A kdo další se nám v neděli zapsal do statistik?

Nedělní program patřil pouze evropské kvalifikaci o ME v Německu a také africké kvalifikaci o světový šampionát. V dresu Nigérie si jako střídající hráč připsal branku Kelechi Iheanacho z Leicesteru, díky kterému favorit utkání vybojoval alespoň bod.

Po čtyřech zásazích do sítě Džibutska se tentokrát Mo Salah neprosadil, při výhře 0:2 v Sierra Leone ale alespoň přispěl jednou přihrávkou.

Maďaři už měli jistý postup, přesto jej po vítězném utkání s Černou Horou oslavili tak, jak se patří. Nejvýraznější postavou byl Dominik Szoboszlai, záložník ve službách Liverpoolu zaznamenal během dvou minut dva parádní góly.

Z přihrávek "anglických" hráčů těžil Romelu Lukaku. Proti Ázerbajdžánu se trefil hned čtyřikrát, postupně mu nahrávali Jeremy Doku, Timothy Castagne, Wout Faes a Orel Mangala. Druhý jmenovaný se ještě v první půli dokázal trefit, pro ofsajd mu ale gól uznán nebyl.

V samotném závěru upravil na konečných 5:0 ofenzivní hráč Arsenalu Leandro Trossard, druhou přihrávkou v utkání se prezentoval Jeremy Doku. Portugalci vstřelil v domácím prostředí vítěznou branku díky spolupráci hráčů z Manchesteru - Bernardo Silva přihrával a Bruno Fernandes zakončoval.

Za Skoty gólem a asistencí zazářil záložník Aston Villy John McGinn, asistenci si připsal jednatřicetiletý záložník druholigového Norwiche Kenny McLean a třetí gól domácích obstaral středopolař Southamptonu Stuart Armstrong.

Jako jediný z gólmanů vychytal čisté konto Robin Olsen, který působí jako dvojka u Aston Villy. V domácím prostředí proti Estonsku ale nemusel likvidovat ani jednu střelu hostujícího týmu.